Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki este 10-kor lefeküdni?...

Ciki este 10-kor lefeküdni? Miért néznek hülyének a többiek?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, először lakom koliban. Otthon megszoktam, hogy este 10 körül fekszem le. Most, hogy koliba kerültem, nagyon kellemetlenül érzem magam. Itt rajtam kívül mindenki hajnalig fent van, filmet néznek, dumaparti stb. Az még oké, hogy nincsenek tekintettel arra, hogy én aludnék; hangosan beszélnek, égnek a lámpák; de ezt elviselem. A gond az, hogy a szobatársaim csúfolnak és kinevetnek, amiért korán lefekszem. Olyanok, mint az óvodások. Ez tényleg ennyire gáz? Elvileg még egészségesebb is, ha pár órával éjfél előtt lefekszik az ember.
2010. jan. 19. 08:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Sz*rd le! Annyit aludj, amenniyre Neked szükséged van! És ők másnap hogy mennek be órára!?

Én távoktatáson tanulok, mert 30 éves vagyok! Néha a koleszban kell aludnom és szörnyű, amikor éjjel 2-kor is bömböl a tucc-tucc zene, nekem meg másnap 8-tól órám van. Ők még akkor alszanak, mert nem járnak be, de én mivel fizetek érte bemegyek órára. Sokszor megfogadtk, hogy egyszer mi fogunk reggel 6-kor bömböltetni valami zenét :)

2010. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Én is így voltam vele, csak annyi különbséggel, hogy én sokszor már szilencium után (20:30) lefeküdtem. Igaz, ez középiskola volt...ott sem nagyon voltak erre tekintettel, de egy idő után rájöttek, hogy nem változtatok a szokásaimon. A másik érdekes az volt, hogy én reggel mindig fel tudtam kelni időben, el tudtam készülni kényelmesen, ők meg mindig kapkodak...


Hagyd őket a francba, vagy próbálj meg beszélni velük komolyan, vagy keress más szobát, ha van lehetőség erre.

2010. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%

Alkalmazkodj a többséghez. Éld az életed bulizz, beszélgess, filmezz!

Egyszer vagy fiatal, ne legyél már ilyen "megyek alukálni, mert jó kislány vagyok jóéjt anyuci" típus.

2010. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%
Aki ezt nem bírja, az ne menjen koliba. Ott az az elvárt, megszokott, természetes, örülj, hogy nem horkolnak a szobatársaid.
2010. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
A 9.22.-vel nem értek egyet.Az egyetem nem a bulizásról szól,hanem a tanulásról.Csak ezt a mai fiatalok elfelejtik.Nem azért vagy fiatal,hogy csak a szórakozásból álljon az életed,hanem,hogy felkészülj a hivatásodra.
2010. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer vagy fiatal. Tanulni kell igen, de mellette élni is!
2010. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is laktam koliban és megosztanám veled a tapasztalataimat: első évben olyan szobatársaim voltak, akik nagyon mások voltak, mint én. Nem jöttünk ki. Aztán megismertem másokat, akik hasonlóan gondolkodtak, mint én. Utána velük laktam a koliban (lehet kérni, hogy kivel akarsz lenni) és megszűntek a gondok. Te most olyan társaságban vagy, ahol te más vagy. Próbálj veled hasonló emberekkel ismerkedni, akikkel jól ki tudsz jönni. Ezt csak így tudod megoldani. Alkalmazkodni valamennyit mindenkinek kell, de ne add fel a saját elveidet mások miatt. Szerintem nem igaz, hogy mindenkinek feltétlenül buliznia kell minden nap. Van, akit ez nem tesz boldoggá. Nem vagy egyedül, csak keress hasonló karakterű embereket magad mellé. Egyébként én nem nagyon ismertem olyat, aki korán lefeküdt, de nem a buli miatt, mi ált. éjfélig tanultunk/készültünk. Ha nagyon rossz a helyzet, menj be a tanuló szobába, ha kell egy kis magány.
2010. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


09:22 és 09:32. Nekem az "élni" nem azt jelenti, hogy bulizok, hangoskodom, iszom mérték nélkül, mint ahogy a fiatalok általában csinálják. Nem érzem jól magam ilyen egyetemi táncolós-piálós bulikban. Én a barátaimmal szeretek lógni, nem kell pia meg hangos zene ahhoz, hogy jól szórakozzak. Sajnos kevés ilyen bulizós ember képes felfogni, hogy vannak, akik ilyesmi nélkül is tudnak szórakozni.


09:25. Szívesen itt hagynám ezt a helyet, eddig albérletben laktam; amíg volt diákmunkám, addig tudtam fizetni, csak aztán megszűnt a munkalehetőség, úgyhogy ki kellett költöznöm. Sajnos muszáj koliban élnem, akár tetszik, akár nem.


09:33. Én sajnos azt tapasztaltam, hogy a diákok többsége azért jön koliba, mert itt állandóan bulizhatnak. Itt nálunk legalábbis nem találkoztam még hozzám hasonló emberekkel, lehet, hogy más kolikban vannak ilyenek is (szakkoliban pl. egész biztos). Mikor volt a szobabeosztás, direkt kértem, hogy csendesebb társaságba osszanak be, hát ez lett belőle.

2010. jan. 19. 09:52
 9/21 A kérdező kommentje:
Tanulószoba? Nálunk olyan nincs. Régen volt, de most be van zárva, mert ott tartják a kiselejtezett bútorokat -.-
2010. jan. 19. 09:54
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez megnyugtat, akkor leírom hogy mikor kicsi voltam, anyu mindig 7-kor fújt takarodót. 26 éves vagyok, a mai napig 7-kor fekszem amint befejeztem minden dolgom, pedig saját családom van.
2010. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!