Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miniben a templomban. Csak...

Miniben a templomban. Csak engem borít ez ki?

Figyelt kérdés

Ma egy hozzátartozóm temetésén voltam és nem tudtam nem odafigyelni, h a fiatal tinilányok miniszoknyában voltak és sokszor a templomban is épphogy a fenekük ki nem látszódik. Lehet maradi vagyok, de engem ez nagyon megbotránkoztat, h még egy temetésből/ templomból is divatot csinálnak. Az utcán oké, legyenek miniben, de templomba ne akarjanak szexik lenni meg villantani. Az nem az a hely, ott imádkozni kell. Vagy túlreagálom?

köszi



2014. aug. 11. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Én a hit gyülibe járok, ott nincs ez! Ott tudják, hogy kell felöltözni!
2014. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Alacsony az ingerküszöböd. nekem ez fel sem tűnne.
2014. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem reagálod túl, pedig én aztán olyan vagyok, aki állandóan miniben meg tűsarkúban van.

De templomba oda illő öltözetben kell menni, főleg egy temetésen. Egyébként te legalább tinilányokról beszélsz, én felnőtt, 30-40 körüli nőket is láttam már templomban miniszoknyában. Nekik nyilván a gyerekeiktől sem várható el akkor, hogy normálisan felöltözzenek, ha már a szülő sem tud.

2014. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Nem reagálod túl, tökéletesen igazad van! Sajnos még esküvőkön is látni néha menyasszonyt miniben, ami aztán tényleg nem való, sőt megbotránkoztató. Férfinak pedig rövidnadrágban nem illik részt venni a szentmisén. Hogy miért? Az ószövetségben az Isten ezt mondta Mózesnek: -Ne közelíts, hogy ne lássam meztelenségedet! Az idézet nem pontos, de ez a lényege.
2014. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet, h alacsony, de baromira zavar. Már más valláson is gondolkodtam emiatt.
2014. aug. 11. 20:57
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2014. aug. 11. 20:57
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Valóban nincs helye ennek egy temetés során. Igaz, annak sem, hogy más öltözködési szokásait figyeljem meg.
2014. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar... itt is van belőlük egy pár..
2014. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Templom, temető, utca, ugyanaz.
2014. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek vele egyet, szívem szerint éppúgy kivágnám a templomból az ilyen embert, mint ahogyan az étteremből a szoptató magamutogató ősanyákat, de hogy ne tudjak odafigyelni egy szertartásra, vagy kiboruljak - azt azért nem.
2014. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!