Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Keresztelőre kit szokás hívni?

Keresztelőre kit szokás hívni?

Figyelt kérdés

Elég a keresztszülőket? Az az igazság, hogy lehet bunkóság, de nem nagyon akarom hívni a nagyszülőket, mert akkor az otthon lakó tesók is jönnek velük, meg hozzák a párjukat és az akkor mindjárt egy rakás plusz ember. Én ennyi mindenkit nem tudok hova tenni, nem is áll szándékomban ennyi emberre főzni, sütni, de étterembe sem fogom elvinni őket, mert egy vagyon, de azt se csinálhatom, hogy megmondom, hogy étterembe megyünk és fizessétek ki magadtoknak, mert az is bunkóság szerintem, hogy más helyett eldöntöm, hogy étteremre fognak költeni.

Az nem megoldható, hogy ne legyen semmi utána, ha már elhívjuk őket, mert messziről jönnének.


Nagy illetlenség, ha nem csapunk keresztelői vendégséget, hanem csak eljönnek a keresztszülők aztán megebédelünk velük és ennyi?


Attól félek, hogy a többiek kiakadnak, hogy látni akarják a keresztelőt ők is, de én a hátam közepére sem kívánok egy 20 fős vendégséget.


2014. júl. 15. 14:34
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ez teljesen jó! Max. vedd fel nekik videóra :D
2014. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem felnőttként volt a keresztelőm, és a többi bevezető szentség.

Én egyértelművé tettem, hogy kiket akarok meghívni:

keresztszülők (ez alap ugye :)) és a szülők.


Szerintem ahogy felnőttként eldönthettem, hogy ki legyen ott, és nem lehet sértésnek venni a határ felállítását, Te és a párod ugyanúgy eldönthetitek, hogy Ti kit akartok meghívni.

Ez ennyire egyszerű.

2014. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!