Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Családodnak, barátaidnak...

Családodnak, barátaidnak helló vagy szia?

Figyelt kérdés

Én a fontos, közeli személyeknek (család, barátok) mindig sziával köszönök, vagy akivel kedvesebb akarok lenni. Ilyenkor véletlenül sem mondanék hellót, azzal csak idegeneknek köszönök vagy akiket nem kedvelek. De lehet, hogy ezt csak én csinálom így, ez csak az én véleményem. Ti? Nektek van különbség a két köszönésforma között?

Azért kérdezem, mert apukám mostanában néha hellóval köszön nekem, ami olyan fura. Régen ő is mindig sziát mondott, ahogy családon belül nálunk mindenki. Amióta meg nem élek már vele együtt, azóta néha hellózik.


2014. jún. 28. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Amelyik éppen jön. Nekem is mondták már, hogy a "helló" bunkóbbnak számít, de én ezt nem így gondolom. Ezért persze, akiket kedvelek, azoknak sziával köszönök.
2014. jún. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint nem érzékelem bunkóbbnak, de mivel ez a vélekedés az általános, ezért próbálok inkább sziázni. de szerintem tök mindegy, a hangsúlyon van a lényeg, az meg elég szembetűnő.
2014. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkóság "helló"-val köszönni, miért lenne az?
2014. jún. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hello- szia ugyanaz.


Viszont tanuljatok meg, hogy a hello az egy koszones, nem elkoszones.

Kulfoldieket kiraz a hideg mikor helloztok elbucsuzasnal.

2014. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A helló nem más, mint a szia szinonímája.

Magyarországon elköszönésnél ugyanúgy használjuk és a hellót hosszú ó-val írjuk. A magyar nyelv használata nem teszi kötelezővé angol nyelvi szabályok betartását. Ha külföldön vagyunk, beszéljünk és gondolkodjunk nyugodtan idegen nyelven (akár angolul is), de itthon erre nincs szükség.

A kérdésre válaszolva: sziát, vagy hellót köszönök, teljesen mindegy.

2014. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!