Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van tiltás az utcákon való...

Blind kérdése:

Van tiltás az utcákon való kamerázásra?

Figyelt kérdés
Különböző videókban hallom, hogy "Ne kamerázzon, nincs joga hozzá"! De ez valóban így volna, vagy csak ők gondolják így? Szerintem ha kimegyek az utcára egy kamerával, akárkit lefilmezhetek, büntetlenül, de ez csak szerintem van így?

2014. jún. 1. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Csak szerinted van így. Megkérdezés és belegyezés nélkül senkit nem kamerázhatsz vagy fényképezhetsz vagy utólag(a felvételen) felismerhetetlenné kell tenned.
2014. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Az első komoly tévedésben él, olvasd el a vonatkozó jogszabályokat!:)
2014. jún. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 vizipityu válasza:

Véletlen tévedtem erre, de mivel engem is érdekelt ez a téma utánaolvastam.

[link]

Itt nagyon szépen le van írva, nézd meg légy szíves.


Két szösszenet a linkelt oldalról:

"A törvény egyébként a fotó elkészítését csak engedélyhez köti, azt nem írja, hogy az engedélyt előre kell beszerezni. Ahogy sokan eddig is tették, nyugodtan elkészítheted a képed, majd odalépsz és megkérdezed, hogy van-e kifogása ellene. Ha nem járul hozzá, akkor törlöd a képet és ezzel megszünteted a kép készítésével történt jogsértést." Egyébként a hozzájárulás történhet ráutaló magatartással is (vagyis ha látja, hogy fényképezed és nem tiltakozik), a fotó publikálásához viszont mindenképpen szükség van a fotóalany külön kifejezett hozzájárulására, amivel az adott felhasználásra engedélyezi a képének használatát.


Illetve egy másik érdekesség ugyan innen:

"Egyébként attól, hogy joga van megtiltani a fotó elkészítését, megakadályozni senkinek nincs joga – a rendőrnek sincs. Legfeljebb eltakarhatja az arcát, vagy a géped elé tarthatja a kezét, de hozzá(d) nem érhet, fizikailag nem akadályozhatja meg a kép elkészítését és legfeljebb kérheti a kép törlését."

2014. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2014. jún. 4. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!