Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van itt olyan, aki mindig...

Van itt olyan, aki mindig kivágyott Japánba, mert az gondolta, hogy ott jobb lenne élnie és amikor kijutott teljesült az vágya?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekelne akinek tényleg mindenvágya Japán volt és kint is élt, mert jobban érezte magát, mint itt.

2014. máj. 29. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik.
2014. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sowilo ***** válasza:

Azért nincs ilyen, mert Japán nem egy befogadó ország, nem telepedhet le ott bárki. Nem elég, hogy beszéled a nyelvet és dolgozol. Vagy odaházasodsz, vagy kivételesen jó szaktekintély vagy, és szükség van rád ott.


Egyébként ez az álmom nekem is, de az is marad.

2014. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsóra ne hallgass.

Elég sok Magyar él kint, a Japánok szeretik a Magyarokat.

Nem arról van szó, hogy nem egy befogadó nemzet, hanem hogy távolságtartóak. Tisztelni kell a szokásokat, nagyon ügyelni kell mindenre amit csinálsz. Bár vannak dolgok amiket elnéznek neked mert Gaijin vagy.


És ezekhez hozzáteszem, hogy a Japán csajok imádják az Európai pasikat, tehát ha be akarsz házasodni és úgy letelepedni az sem okoz majd gondot. A Japán csajok a külföldi pasikra utaznak, egyesek szerint mert egzotikumnak számítunk, mások szerint mert a Japán csajok egyedi gyereket akarnak akinek egyedi vonásai lesznek, más szerint a nagy farokra utaznak.


Utolsónak csak annyit, hogy az álom szart se ér.

Valóra kell váltani, akárki akármit mond, nem csak sírni hogy jajj úgyse fog menni meg ez meg az.


Azt remélem mondanom sem kell hogy a Japán fiatalok befogadóbbak a vénségekkel ellentétben. Amerikaiak is vannak Japánban és ehhez hozzátenném hogy a Japánok nem szeretik az Amerikaiakat mégis ott lehetnek. Lehet ezt a politikára, a katonaságra vagy bármi másra fogni. Sokan idegenkednek Japántól és inkább kitalálnak róluk mindenfélét csak mert nem térnek át a Keresztények hitére. Valamint kicsit rasszisták. Nincs ott Zsidó, Cigány, Nig*ger nagy számban. Sokan inkább tartanak a távolságtartásuk végett tőlük meg mert annyira mások. De egy biztos. Jobb megpróbálni, főleg ha ez az álmod mintsem itthon maradni és azért adózni hogy a Cigányok jól éljenek. Japánban ha adózol akkor nem a politikusok kocsijára megy el a pénz meg a kisebbségre. Érdekességként jegyezném meg, hogy ami itt 1ft az ott 3ft nagyjából. Itt arra sincs pénz, hogy kifizessék a gyári munkásokat ott meg az egyik kitalálja, hogy mi lenne ha az éttermeinkben lennének robotok. A másik azt mondja, jujj az vagány lenne. Építsük meg! ;) De egy biztos, ott tényleg kell tudni viselkedni. Ott nem az lesz hogy ha rosszul viselkedsz, beszólogatsz mindenkinek azt tolerálják mint itt a Cigányoknak. Meg eltussolják a dolgaikat, mert kellenek a szavazatok. :'DD


A lényeg:

1. Beszéld a nyelvet

2. Legyenek kint Japán ismerőseid valamilyen módon

3. Légy tisztában a szokásokkal

4. Egyszóval viselkedj úgy mint egy Japán


Lord Andrew-nak azt hiszem vannak ismerősei kint.

Ha érdekel megadom az elérhetőségét. :))

Mert itt csak a Rinyálós Jóskák fognak neked írogatni, hogy felejtsd el meg hasonlók.


1. A nők szeretni fognak kint, főleg ha jól nézel ki XDD

2. A fiatalok befogadóak, a távolságtartással nem kell foglalkozni, a Japánok egymással is olyanok, talán a külföldivel kicsit még olyanabbak de ez nem jelent semmit. Én is ha látok egy Németet óvatosan közelítem meg. Ez a viselkedés természetes, ha újat lát az ember. :))

2014. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sowilo ***** válasza:

Üdvözletem kedves harmadik, Rinyálós József vagyok.


Nem tapasztalatból beszéltem. Régen én is igyekeztem beszélgetni emberekkel ebben a témában, sőt, még itt ezen az oldalon is keresgéltem, és szinte egyöntetűen mindenkitől azt hallottam, amit az előző kommentemben is leírtam, így teljesen lemondtam a dologról.


Egyébként nagyon örülök a kommentednek. Ha tényleg így van ahogy írod, akkor ha befejezem az iskolát, újra rá fogok térni erre a témára.


(Legközelebb egy kicsit kevésbé f.aszkalap hangnemet, ha kérhetném. :))

2014. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazán sajnálom, de eléggé kiábrándító dolog hogy az emberek folyton bebeszélik maguknak hogy úgyse menne a dolog. Főleg most hogy a Japánok ennyire érdeklődni kezdtek a Magyarok iránt és egyre jobb velük a kapcsolat. Sok Japán ideköltözik, sok Magyar pedig oda. Erről vannak blogok is az interneten. A Gyakori Kérdéseken főleg az van hogy nem fognak szeretni, hogy nem fogadnak maguk közlé, hogy úgyse sikerül, általában ezek az emberek azok akikben jelen van a Magyar mentalitás, pocskondiázzunk, ne csináljunk semmit úgyse menne, ne foglalkozzunk a Cigány problémával. Magyar mentalitás = Struccpolitika. Ha Kolombusz hallhatott volna az áhh hü*lye vagy, úgyse menne, add fel, ne is foglalkozz vele beszédekre amikkel őt traktálták, sosem fedezte volna fel Amerikát (amúgy nem ő fedezte fel Amerikát, mert a Vikingnek a Nyugatra hajózásukkor fedezték fel, tehát ők voltak az elsők). Szóval ha az öregek nem is fognak nagyon haverkodni veled, a fiatalabb Japán generációknak sok nem Japán barátjuk van, tehát velük nem lesz gond. A vénségek meg mindenütt ugyanolyanok, ez az Ország már nem a régi, ez meg az a Miniszter mondjon le, bezzeg az én időmben nyáron nem volt felhős az ég, mivé lesz ez a világ ha már a felhők se viselkednek úgy mint annak idején? OMG, WTF? :'DD


A legfontosabb a hü*lye Magyar mentalitást leküzdeni.

Ez a dolog hogy ez vagy az úgyse sikerülne, nem kockáztatom meg, meg minden ehhez hasonló gondolat okozta idehaza sok háború negatív kimenetelét na meg persze a semmittevés. A sok gondolkozás és a dolgok túlgondolása. És ha lemondanál a Japánba költözésről meg ezekről akkor mi lenne a terved? Itt maradni? Panaszkodó, ostoba emberek között, akik hagyják hogy a Cigányok ellepjék őket és akik nem tesznek ellene semmit maximum elmennek szavazni a Jobbik-ra hátha majd egyszer legyőzik a Fidesz-t rendbe hoznak mindent? Itt senki nem hoz semmi értelmes törvényt mint például Kínában a szaporodás elleni törvényt, hogy ne legyen túlszaporodás. Itt nem hoznak ilyen törvényt és nincs rá precedens. Korábban voltak ilyen gondolatok hogy a Cigány településeket elkerítik de erre az volt a válasz hogy ez rasszizmus, itt mindenre rámondják hogy "de ez rasszizmus" és akkor sosem történik semmi. Pár évtized és ugyanaz lesz ezzel a földdarabkának sem nevezhető Országgal mint Svédországgal. Ott se csinált senki semmit most meg sírnak hogy elözönlik őket az Arabok, Angliával egyetemben. Mert nem csinálnak semmit, mert akkor az "rasszizmus". Én azt mondom hogy kit érdekel? Mi a fontos az Ország vagy hogy a kisebbség nyugodt életet élhessen és azt csináljon amit akar? Szóval ha maradsz akkor elképzelhető hogy a gyerekeidnek, unokáidnak a Cigányok közt kell felnőniük majd India II-ben és azt se fogja tudni szegény gyerek, hogy ez most tulajdonképpen miért Magyarország. Hogy miért ez a neve ha túlnyomórészt a népesség 3/4-e Cigány. Vagy itthon maradsz és keresel 190 000ft-ot és ennek a felét eladózod olyan hülyeségekre mint a Cigányok eltartása vagy a politikusok vagyonának szaporítása? Mert hogy te a jótékony adózásodból nem élvezhetsz semmit az biztos. Japánban az adózás a fejlesztésekre megy el és az Intelligens Városok felépítésére. Vagy a katasztrófák elleni szerkezetekre, például árvíz esetére már vannak ilyen "érdekesnek" nevezhető mentőkabinok is. Ott ha adózol akkor az adó értelmes dolgokra megy el, nem pedig hogy is mondjam csak ostobaságokra. Az Országnak annyi, ezen maximum egy Adolf-féle kisebbség kiirtási akció segíthetne meg ha az Európai fizetésekhez méltó fizetést kapna minden ember. De mivel a Magyar mentalitás azt jelenti, hogy ne csinálj semmit majd lesz valahogy így biztos a pusztulás. Bár ez engem nem érdekel mert konkrétan 6 éves korom óta foglalkozom Japán dolgokkal, így ez az Ország nem jelent nekem semmit. De tudod mit? Legyen számodra és mindenki számára ez egy löket vagy "Mennyei Jel" hogy elszánjátok magatokat a költözésre. Végül jöjjön a de Japánban is vannak kisebbségek rész. Vannak persze, vannak Magyarok, Amerikaiak, Kínaiak, Koreaiak, Arabok, de Japán Japán. Ott megkövetelik a rendet, nincs beszólogatás az utcán, robbantgatás az Iszlám nevében meg ehhez hasonlók. Japán az a hely ahol vagy viselkedsz vagy hazamész. Ott nem az van mint Svédországban hogy a nemi erőszak a Korán szerint elfogadható és akkor az Araboknak ez a szokása és nem tilthatjuk meg a szokásaik gyakorlását. Mert a Svédek ezt is elnézik nekik és nem tesznek semmit, nos Japánban is vannak Arabok, de ott nem ilyenek vannak. Az ottaniak tudnak viselkedni, mondhatjuk hogy a normális Arabok ott találhatóak meg, akik alkalmazkodtak a modern Japán Ateista társadalmához és Ateisták lévén nem tolerálják a vallásra épülő hülyeségeket. Ugyan nem izgatja őket más vallása, de szerintük a vallás egy illúzió, tehát egy nagy humbug. Valamint egy ilyen meredek dolog miatt mint a vallás nem fogják senkinek se engedélyezni a "Szent Háborút" és a Japán szabályok áthágását egy olyan vallás miatt, amit egy olyan idióta talált fel akinek egy Arkangyal mondta meg hogy mit tegyen, hogy mit csináljon és akinek egy 9 éves kislány volt az egyik "felsége". Mert mint mondottam Japánban merev szabályrendszer van. Ott nem az van hogy "de hát ez rasszizmus" és elnézik a dolgokat és rád nem vonatkozik a törvény és nem tesznek semmit. Ott vannak olyan fürdők amikbe nem engednek be mást csak Japánokat. Reklamálhatsz hogy "ez rasszizmus", senkit se fog érdekelni. Japán nem Keresztény Állam így nem az van náluk mint idehaza vagy Svédországban. Nem hiába hogy alig van ott Arab vagy hogy nincsen ott Cigány meg Zsidó. Egyikük se bírná azt a szigorú szabályrendszert ami ott van, hogy nem pisálhatják le a boltok oldalát meg nem kiabálhatnak meg énekelgethetnek az utcán. Mivel a Japánoknak az Országuk a legfontosabb így nem a kisebbség seggét fogják nyaldosni hogy szavazzatok X, Y pártra és kaptok csirkét meg "pízt" cserébe. Ha egy párt nem képes a JAPÁN EMBEREKET meggyőzni arról hogy érdemes az Ország vezetésére, akkor bukjon meg.


Ez nem az a hely amit lerohannak az "alacsony rendű entitások" és a Japánok cseppet sem elnézőek, miként én se vagyok az. Ezt szeretem Japánban, na meg persze hogy a csajok imádják az Európai pasikat és őket alapból a nagy fallosszal azonosítják. Azt is szokták mondani itt Magyarországon, hogy Japán a Férfiak Mennyországa. Ott ha kajálsz a nők fésülik a hajadat és tapadnak rád, nem úgy mint idehaza. Idehaza ha sportos, jóképű vagy kutyába se vesznek. Ezzel ellentétben ha igénytelen, borotválatlan, koszos, anorexiás, kopaszodó idióta vagy akkor jó eséllyel kifoghatsz magadnak egy jó Magyar csajt. Nekem is többnyire olyan csaj mondott nemet mindig, aki aztán valami ocsmánysággal jött össze. Aztán később neki szült gyereket. :'DD Mindenesetre sose láttam még olyan Magyar csajt aki olyan pasival volt/van együtt akinek a kinézetére azt lehet mondani, hogy úgy néz ki mint egy ember. A jónak nevezhető Magyar csajok olyan pasikkal vannak együtt, hogy Kvázimódó a Férfi Szépségverseny első helyezettje lehetne mellettük. :))


Japánban sok csaj vadászik az Európai pasikra mert gyereket akarnak tőlük, a gyerek meg révén hogy a vérében van Európai is igazán hogy is mondjam, egzotikus lesz. Valahogy úgy hatnak az Európai pasik a Japán csajokra, mint az Olasz pasik a Magyar nőkre. Azok is el vannak ájulva tőlük. Szóval ha Európai vagy akkor jó helyed lesz ott csajozás szempontjából. Egyetlen hátrányként talán a munkamániát tudnám elővenni Japán negatívumnak. De ha szeretsz dolgozni akkor ezzel se lesz bajod, én lustább ember vagyok mondjuk ezért élem meg ezt negatívumnak. :DD Végül legyen a csajok mellett még egy pozitívum, ha elég bátornak tartod magad jelentkezhetsz a Banzuke-ra vagy a Ninja Warriors-ra, a Youtube-n utánanézhetsz ezeknek, van róluk videó. Nagyon jót lehet ott szórakozni akár néző vagy, akár versenyző. :))

2014. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sowilo ***** válasza:
Meg kell hogy mondjam, teljesen igazad van.
2014. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha Japán nem úgy érdekel téged mint egyes 14 éves csajokat, hogy yee manga, anime, Visual Kei és ha úgy érzed ott boldog lennél ott, vagy ha a hazádnak tekinted akkor ott a helyed.


Bár én azt mondom, hogy ezt így nem lehet eldönteni. Filmeket lát belőle az ember, animéket, képeket a tájakról, ez édeskevés. Mert ez így olyan mintha felmennél a Youtube-ra és néznél egy végigjátszást a Ninja Gaiden-ről. Azt is más csak látni és nézni és megint más ha te magad játszol vele. :)) Minden élőben dől el, a legjobb az lenne ha összeszednél annyi pénzt amennyi elég egy egy hetes nyaraláshoz és ha megfog élőben is nem csak filmeken meg ezen meg azon át akkor már kapsz egy elég nagy löketet az álmod megvalósításához. Arnold is feladhatta volna amikor azzal ba*sztatták, hogy te sosem leszel a Testépítők legnagyobbika. Nem utolsó sorban a Japánok döntése a bátorságról szól nem a besz*ariságról. Van ott olyan Japán akinek az volt az álma hogy Jazz zenész lesz. holott a szülei ügyvédnek szánták. Az ő választása is a bátorságról szólt, otthagyta a jövőbeli ügyvédi karrierjét azért hogy zenéljen. A Szamurájok élete is a bátorságról szólt, bár 200 éve vége szakadt a régi Szamurájvilágnak az emberekben még mindig él a harci szellem és az hogy sosem adják fel.


Nem utolsó sorban ha nagyon kételkedsz a dolgokban akkor ne fórumokon keresgélj. Mert itt mindenki tapasztalat nélkül beszél jóformán arról hogy szerinte mi van, holott szerintem semmit nem tudnak Japánról és ezzel az a gond, hogy olyan információkat adnak át így amik nem hitelesek. Pesten vannak elég sűrűn anime találkozók, vannak Japánok is akikkel össze lehet haverkodni ilyen találkozókon és őket is meg lehet kérdezni a dologról, van a szintén neten fellelhető japán-Magyar Baráti Társaság vagy mi, akkor itt van a Gyakori Kérdések-en egy Lord Andrew nevezetű Japán Nyelvtanár is akinek vannak ismerősei kint azt hiszem, akkor van sok harcművészet is amin keresztül meg lehet ismerni Japán mestereket, akik tudnának neked hasznos információval szolgálni (ilyen Pécsett Suzuki Kimiyoshi illetve Pesten van a Hyoho Niten Ichi Ryu Magyarország Honbu Dojo, amit sűrűn meg szokott látogatni az iskola Japánban élő Nagymestere).

2014. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!