Milyen egy művelt nő?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Olyan, mint egy művelt férfi.
2014. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy jó kérdés, mivel ma már nem lehet alapműveltségről beszélni. A tudomány már olyan szinten áll, hogy nem lehet mindenből tájékozottnak lenni és mivel minden információ pár perc alatt elérhető szinte mindenhonnan, ezért pláne nem beszélhetünk alapműveltségről. Pl. az én szemben egy olyan ember aki egyetlen témában van otthon, de arról mindent tud, pont olyan értékes, mint valaki, aki mindenről tud egy kicsit. Régen ugye az számított műveltnek, aki idegen nyelveket beszélt, tudott zongorázni, festeni stb. Ez ma már nem mondható el.

Én arra az emberre szoktam azt mondani, hogy művelt, aki érdeklődő, iskolázott, és nem csak a kötelező dolgokat tanulta meg hibátlanul,mert az kevés, hanem érdekelték más dolgok is. Nekem egy művelt emberhez hozzátartozik, hogy foglalkozik az aktuális eseményekkel valamilyen szinten pl. a társadalmi jelenségekkel, külpolitikával, a klímaváltozással stb.

2014. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon olvasott, ismeri a főbb szubkultúrák viselkedési szabályait, járatos is bennük, folyékonyan beszél több idegen nyelven, játszik hangszeren, muzikális, tanult művészeteket, tud táncolni, iparművészeti ágakban alkotni, számos tudományágat egyetemi szinten tanult, stb.
2014. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Én klasszikus műveltséget értenék alatta. Elsősorban az európai kultúra ismeretét. Főleg szépirodalom és hozzá jöhetnek esetleg még dolgok(filozófia, történelem, művészettörténet).


Azért mert valaki beszél nyelveket és tud táncolni nem mondanám rá azt, hogy művelt. De a természettudományokat is csak finoman sorolnám ide.

2014. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Elsősorban az európai kultúra ismeretét."


És akkor milyen egy művel amerikai, afrikai? :)

2014. máj. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A műveltség nem konkrét ismeretek mennyiségéről szól. Főleg ne ma milyenségéről.

Egy művelt ember átlátja a környezete történéseit, képes azokat megérteni és más eseményekhez, egy adott normához viszonyítani. Ennélfogva minden embertársához a számára megfelelő módon tud közelíteni, nem bánt meg senkit sem otrombasággal, sem tudatlansággal, sem beképzeltséggel. Tehát képes gyorsan megítélni, hogy a hozzá forduló embertől mit várhat, hogyan szólítsa meg.

A művelt ember toleráns, empatikus, elfogadja és kezelni tudja a másságot. Ezért ha idegen környezetbe kerül, ott is feltalálja magát.

A művelt ember sem tud mindent, de képes megtervezni a jövőjét abban is, hogy felismeri, valamilyen speciális témának utána kell néznie. Például ha jelentősen más szokásokkal bíró országba megy, előbb tájékozódik, utánajár, és ott már eszerint viselkedik, miáltal sokkal könnyeben fogadják be.

Tehát alapvetően egy művelt embernek nem valamiféle tudásszintje elég magas, hanem megvan (persze a tanulás által) az a képessége, hogy mindig tudja, miként viselkedjen, hogy az a saját és környezete számára a legjobb legyen. Ezáltal kevésbé jön zavarba és kevésbé bánt meg másokat, vagyis jól érzi magát és az emberek jól érzik magukat a társaságában.

2014. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3. Akit te leírsz, az már nem ember, hanem mutáns. :D Olyan ember is ritka, aki 2 tudományágat egyetemi szinten tanult, nem még többet. És emellé még legyen ideje művészkedni meg táncolni is..:D
2014. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A műveltség nem szakbarbárság, és nem x diplomához kötött.

Művelt az, akinek nyilván megvannak az alapismeretei, ami nem nagy dolog önmagában, viszont képes tanulni, érdeklődő, nyitott, előítélet mentes, szívesen ismerkedik más kultúrkörből származó emberekkel is, és érdeklik a napi dolgok is. Tehát én nem tekintem műveltnek azt, akinek legyen bármilyen nagy humán tudás szintje, ha nem a mában él, hanem egy elefántcsonttoronyban.

2014. máj. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!