Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet erre a "bókra"...

Hogy lehet erre a "bókra" válaszolni?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre járok, és amikor ezt megtudja valaki, akivel épp ismerkedek, nagyon sokszor az a válasz, h :"húú, te akkor nagyon okos lehetsz.."

Erre mit illik reagálni? a "hát igen", "ó nem", nyilván nem jók. De a "köszönöm" is olyan gáz. Szerintetek? :D


2014. máj. 1. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
"Ha látnád az indexemet, tuti nem mondanád ezt" :)
2014. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szépen kell mosolyogni a kinyilatkoztatóra. Ettől jobban zavarba jön, mint amennyire Te a "bókjától" ;)
2014. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

A férjem orvos,nem láttam butábbat nála, a barátaival együtt.

Végeredményben egy nagy magolás az orvosi pálya.:):)

2014. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy te vagy olyan okos, hogy hozzámész az általad ismert legbutább emberhez. :):)
2014. máj. 1. 12:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#4 - valószínűleg nem úgy gondolta a butát, hogy nem látna át alapvető összefüggéseket, nem lenne elég értelmes a szakmájához.

Én is ismerek néhány orvost, a 25-től a 80 évesig. Hát ha elengedik magukat, ahogy baráti társaságban az ember el szokta engedni magát (nem a berúgásról van szó, hanem a szövegről meg a poénokról), hát akkor bizony nem hinné el az ember, hogy ők itt a doktor urak. :D


Szerintem ezt a bókot fogadd egy mosollyal, aztán kezd el szépen másra terelni. Ilyen helyzet valszeg csak azokkal fordulhat elő, akikkel alig ismeritek egymást - úgyhogy kérdezz vissza, mivel foglalkozik a másik, hogy vannak az otthoniak, harap-e még a Bodri kutya, ilyenek... Ahogy az angol mondaná, a small talk.

2014. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Minek mondod el bárkinek, hogy hova jársz

MAx. talán annyit mondj, hogy egyetemre jársz

(nem, kell elárulni melyikre)

2014. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nyilván ezt akkor szoktam elárulni, amikor konkrétan a szakomat kérdezik az egyetemen :D jézus
2014. máj. 1. 13:10
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, én rühellem, ha így próbálnak a kedvemre tenni. Majd ha megmentettem az életét, akkor szívesen fogadom az őszinte elismerést. Valószínűleg csak azért mondják egyébként, mert nem tudnak mit reagálni rá. Szóval elmagyaráznám neki, hogy ennek nincs köze az intelligenciához...
2014. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Koszi, meg tanulok.
2014. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Én kicsit nevetve egy vicces "nincs okom panaszra" megjegyzést szoktam elejteni ilyen helyzetben. Ez részben önirónia, így nem tűnsz önteltnek, beképzeltnek. De egyben álszerénynek sem hat.
2014. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!