Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a gyakoribb, "Ön", vagy...

Mi a gyakoribb, "Ön", vagy "Maga"?

Figyelt kérdés

Én az Önt szoktam mindig használni: Pl.: Ön mit gondol? vagy Ön következik?

De azt mondták nekem, hogy a "Maga" a gyakoribb, rajtam kívül mindenki a Magát használja. Vélemény?



#Ön Maga
2014. ápr. 25. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, az "ön" illedelmesebb.
2014. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 19 éves koromban kezdtem el önözni, amikor bekerültem egyetemre. Soha nem használtam a "magát". A maga szerintem otromba.
2014. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MrPifta ***** válasza:
a maga gyakoribb, de az ön illendőbb
2014. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is az ön sokkal illedelmesebb, magázni én csak a magasabb rangúakat hallottam, pl seregnél, rendőröknél, töritanárom minket...
2014. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A maga szó az 1800-as évekig volt használatos, ameddig a "legnagyobb magyar", gróf Széchenyi István be nem vezettette az "Ön"-t, mivel azt illedelmesebbnek találta, mint a "magázást". Így lett egyre híresebb, de a maga még mindig népszerűbb. Az Önt sokan megvetik mert a magát állítólag könnyebb használni. Nekem a "maga" jobban tetszik, az a népszerűbb.
2014. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozzáértő nyelvészek szerint az Ön az németes (talán nem véletlenül vezette be Széchenyi, hiszen ő sem igen jól beszélte a magyar nyelvet). Szóval a magára kellene visszaszokni.
2014. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jól mondták nekem, tényleg a Maga az gyakoribb.
2014. ápr. 25. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg le kellene szokni erről a magázásról. Semmi értelme nincs.
2014. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Köre válogatja... a bunkók magáznak.
2014. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolso,

Nem fejezted be? Bunkok magaznak, intelligensek onoznek? En igy gondolom, igy is voltam tanitva, iskolaban is es otthon is.

2014. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!