Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Kis értékű üzleti ajándék"...

"Kis értékű üzleti ajándék" etikett?

Figyelt kérdés

Hogyan illik?

Egy nagy multinál dolgozom, 2-3 beszállítónk/alvállalkozónk évente 1x-2x meglep vmilyen ajándékkal.

Egy doboz márkás bonbon, kávé, tea, ital, max. 3000 Ft értékben.

Nem tudom, hogy ebben az esetben nekem illik-e adni vmit.

Mi adjuk nekik a munkát, mi biztosítjuk a szerződéseiket, ilyenkor mi a teendő?

Nem tudom, hogy felkészüljek-e, mert karácsonykor rendszeresen kapunk egy kis értékű ajándékot, de most először húsvétkor is, és ha épp van bent dolguk a cégnél a vállalkozóknak, esetleg névnapra is, de ez nem jellemző.

Nagyon változó, meg is lepődtem most a húsvéti ajándékon.

Elgondolkoztam, hogy vajon nekem fel kell-e készülnöm az ilyen alkalmakra, kell-e vennem több csomagot, vagy ez úgy illik, hogy a beszállítók ajándékozzák meg a munkaadójuknál azokat, akikkel közvetlen kapcsolatban állnak?

Van ennek vmilyen jogi/hivatalos háttere, vagy csak illem kérdése?



2014. ápr. 18. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem jogi/hivatalos/illem kerdese, hanem haszon kerdes. Ti belolotek elnek, azert kaptok kis ajandekokat unnepkor. Neked nem kell viszonozni, hanem legyen mindig csoki/cukor/bonbon egy talcan, mikor jonnek. Kinald meg oket, kivanj nekik kellemes unnepeket, legyen par perced egy rovid beszelgetesre. Kave tea fozese is esedekes ha van idejuk meginni.
2014. ápr. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez tényleg hasznos lenne így, köszönöm.

Csak nehogy megegyem, ha napokig nem jönnek. :)

2014. ápr. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!