Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kellene ilyen esetben...

Hogy kellene ilyen esetben köszönni?

Figyelt kérdés
Faluban lakom, több férfi is van, akiket kiskorom óta ismerek és akkor még természetesen azt köszöntem nekik, hogy "csókolom", viszont közben felnőttem és most már néha cikinek érzem ezt, de az is kellemetlen lenne, ha egyik napról a másikra átváltanék a napszaknak megfelelő köszönésre, mert az olyan, mintha meg sem ismerném őket hirtelen (volt akinél próbáltam és megsértődött ezen), viszint tegezni meg nem akarom őket, amíg nem mondják. Ilyenkor mi lenne a legjobb megoldás szerintetek? 20/L
2014. ápr. 10. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Férfiaknak valóban ciki "csókolom"-mal köszönni. A napszaknak megfelelő köszöntés teljes mértékben helytáll, vagy próbáld meg az "üdvözlöm" formát.

Egy humorosabb férfi a neki szánt "csókolom"-ra azt felelni, hogy "ne csókold".

2014. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezt hogyan? Hétfőn még csókolom, kedden meg jó napot? Hülyén venné ki magát...
2014. ápr. 10. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg furcsán néznének rád, akkor mondd el, hogy miért. Egyébként egy értelmes ember ezt megérti és magyarázni sem kell neki.
2014. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, hogy akivel ezt eljátszottam miért sértődött meg.
2014. ápr. 10. 20:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert vidéken kevésbé adnak a formaiságokra, ami nem feltétlen gond, csak meglepheti az úgyszólván új füleket.
2014. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ott rontottad el, "fiatalabb" személynek köszöntél jó napottal. Aki nem idős azt nyugodtan tegezheted, az idősebbeknek meg köszönj a napszakos módon.
2014. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, valamit félreértettél. Én nem köszöntem fiatalabbnak "csókolommal". Akikről itt most szó van, azok apám korabeli férfiak, akiknek ezért nyilván kiskoromban úgy tanítottak, hogy "csókolommal" köszönjek. És a dilemma itt van, hogy azóta is sokkal szinte naponta találkozok, ezért venné ki magát furán, ha hirtelen "jó napotra" váltanék. Falun kicsit másképp mennek a dolgok, itt nem "jó napotozunk", csak ismeretlennek.
2014. ápr. 10. 21:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt akartam írni, hogy nem köszöntem fiatalabb személynek "jó napottal".
2014. ápr. 10. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értettem semmit félre, mivel ott van a mondatom előtt, hogy szerintem, ami feltételezésre utal. A megoldást meg már leírtam, de leírom pontosabban. Ha ismered őket és nem öregek akkor tegezd őket, ha idősebb akkor használd a csókolomot. Ha nem ismered őket és fiatalok tegezd őket, ha középkorosztály és idősebb akkor napszakos köszönés.
2014. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De ezt hogyan? Hétfőn még csókolom, kedden meg jó napot? Hülyén venné ki magát..."

Az is hülyén venné ki magát, ha 35 évesen még mindig csókolomoznál. Valamikor el kell kezdeni. Ha ridegnek érzed a napszak szerinti köszönést (ami butaság) akkor tedd hozzá a nevét "Jó reggelt kívánok, János bá'"

2014. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!