Nyaralás meghívás?

Figyelt kérdés

Szeretném a barátomat és az egyik ismerősét elhívni egy belföldi nyaralásra.De hogyan is hívjam el őket? Nekem kell állnom az ő költségeiket is?

19/L


2014. márc. 25. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha te hivod el öket...akkor igen.
2014. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell neked fizetni a nyaralásukat. A meghívásnál mondd ki, hogy ez nem olcsó, mondd ki, hogy kb. mennyibe kerül. Aztán ez alapján eldöntik, hogy belefér-e a keretbe nekik, vagy sem.


Szerintem ők el sem várnák, hogy te fizesd a nyaralást, ha igen, akkor ott baj van.

2014. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én nem értem a kérdést,

ha én azt mondom a barátomnak, hogy:

- szeretnélek elhivni egy belföldi pár napos nyaralásra,- akkor egyértelmü, hogy én fizetem, ha meg csak szeretnék együtt nyaralni x,y-nal, akkor azt mondom,

-arra gondoltam elmehetnénk együtt egy pár napos belföldi kiruccanásra.


ha elhivok valakit vacsorázni, akkor egyéfrtelmü, hogy én hivtam meg, szoval én fizetek, ha meg együtt akarok vele enni, akkor egyértelmü, hogy az nem meghivás.


kérdezö, szeretnélek elhivni a moziba, akkor azt kifizeti? amikor a barátnömet meghivtam egy nyaralásra, természetesen én fizettem, hisz nem azt mondtam, menjünk együtt nyaralni, hanem hogy -meghivlak nyaralni.

2014. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!