Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Te megsértődnél? (lent)

Te megsértődnél? (lent)

Figyelt kérdés

Elhatároztam magamban, hogy ha egyszer barátom lesz, nem adom ki neki a jelszavaimat addig, amíg nem lesz igazán családtag. Tehát vagy már nagyon hosszú ideje tart a kapcsolat, vagy együtt is élünk.

Nálunk a családban anyukám és a testvérem is tudják a fontosabb jelszavaimat, és sokszor volt már, hogy ez nagyon jól jött, elintéztek nekem dolgokat, amiket én nem tudtam. De úgy gondolom, hogy akivel még csak járunk és nincs közös mindennapi megoldandó problémánk, annak nincs keresnivalója az e-mailemben. Viszont azt hallottam sok helyről, hogy a férfiak megsértődnek, hogy ha nem adjuk ki a jelszavakat. Szerintetek?


2014. márc. 20. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze hozzá, mindenkinek vannak magán dolgai, amit nem kíván megosztani. Mi se tudjuk egymás jelszavait (csak bizonyos helyekhez) de nem is akarjuk tudni.


36/F

2014. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

12 év kapcsolat, 7 év házasság után sem tudom a férjem jelszavait és ő sem az enyémeket. És valójában igényünk sincs arra, hogy megtudjuk. Ennyi privátszféra csak jár mindkettőnknek...

Szóval ha ezen valaki megsértődik, akkor az biztos nem egy megfelelő partner, inkább csak egy éretlen kisfiú.

2014. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Mi tudjuk egymás jelszavait a barátnőmmel. Volt, hogy szükség volt erre-arra intézni, hirtelen el kellett küldeni egy emailt, és nem voltam otthon, hasonlók.


És még soha, egyetlen egyszer sem élt vissza egyikőnk sem ezzel az információval, holott hat éve együtt vagyunk. Sőt - meg sem fordult a fejemben, hogy valaha is belépjek az engedélye nélkül akárhova is.


És tudod miért? Mert tisztelem, és mert bízom benne.


Ha esetleg, akármiért eljutok oda, hogy nem fogok bízni benne, akkor sem fogok belépni a dolgaiba. Mert minek? Ha oda a bizalom, oda a kapcsolat, akkor is, ha igazából semmisem történt...

2014. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértődnék meg. Aki jelszót kérne tőlem, parancsolgatni akarna, érzelmileg zsarolni vagy lehúzni (pl. hogy nem írunk szerződést valamiről), azt páros lábbal rúgnám ki.


Természetesen érdekli a másik embert az életed és akinek van valami rejtegetni való dolga, ott is lehetnek gondok.

De biztos nem adnám egy vadidegen kezébe az életemet.

2014. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi is 2003 óta vagyunk együtt, de ezidáig sem tudjuk egymás jelszavait, pedig 2003-óta nem egy közösségi oldal meg hasonló jött be, de valahogy úgy voltunk vele, hogy megbízunk annyira egymásban, nem láttuk értelmét, hogy megmondjuk egymásnak. Barátnőmnek tudom, fel si van írva noteszébe, de még azt sem néztem meg, mert feleslegesnek érzem és tiszteletlenségnek tartanám.
2014. márc. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt most hallom először. elég furcsa körökben mozogsz ha ez elvárás.

én soha semmilyen jelszavát nem tudtam a páromnak, mégis be van fizetve minden számla, el vannak intézve a hivatalos ügyek, át tudta venni a netről rendelt csomagokat.

együtt élünk 5 éve, külön laptopunk van a kezdetektől fogva, és eszünkbe nem jutna kérdés nélkül hozzányúlni a másikéhoz. ugyanígy a telefonnal.


ha tudnám a jelszavát, akkor sem turkálnék a személyes levelezésében, sem a bankszámlájában.

2014. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a komplexusos / hatalmaskodó férfiak akadnak ki ilyenen. Akinek egészséges önbecsülése van, az nem fogja kikövetelni a jelszavadat, mert tudja, hogy lehet olyan beszélgetésed, ami nem rá tartozik (pl. ha egy barátnőd ír arról, hogy megy a hasa, nem tudsz-e ajánlani vmi gyógyszert...).
2014. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
Nem sértődöm meg, pedig férfi vagyok. Aki meg olyan botor , hogy kiadja bárkinek is a jelszavait megérdemli ha visszaélnek vele.
2014. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!