Fuuton kérdése:

Mennyire illendő?

Figyelt kérdés

Mennyire illendő az, hogyha valaki felköszönt valakit a névnapján, vagy a születésnapján a felköszöntött ezt megköszöni, majd a köszöntő erre azt mondja, hogy szívesen.

Ugyan ez tüsszentésnél.

Tüsszent valaki, mondja neki az illető, hogy egészségedre, a tüsszentő megköszöni, és erre pedig azt mondják hogy szívesen.


Ez másnak is zavaró, vagy csak én nézek ilyenkor furán, vagy esetleg, ezt tényleg nem illik?


2014. márc. 1. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Illemszabályt erre nem találtam, de egy "belső hang" azt mondatja velem, hogy ilyenkor az utolsó szó a felköszöntötté legyen.

A tüsszentés más tál tészta. Mostani felfogás szerint nem illik észrevenni más "gyengeségét", vagyis tüsszentésre nem kell mondani semmit.

Az illemszabályok is változnak: A legkifinomultabb Poirot detektív a század elején még a nyakába tette az asztalkendőt - manapság már mindenki az ölébe teszi.

2014. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zoé1919 válasza:
Szerintem nem tiszteletlenség, de engem például nagyon zavar, ha megköszönöm a születésnapi köszöntést, és azt mondja szívesen.
2014. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Engem is nagyon irritál
2014. márc. 9. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!