Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tudnátok nekem mesélni a...

Tudnátok nekem mesélni a 90-es évekről?

Figyelt kérdés

power-pointos prezentációt kell készítenem töri órára,kultúra a '90-es években címmel.

Hogy kezdjem el? Hogy öltözködtek az emberek? :) Mik voltak a kedvelt ételek? Hogy teltek a napjai az embereknek?

Köszönöm a segítséget! :)



2014. febr. 27. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. olyan volt, mint most, csak kevesebb mobil volt és kevesebbeknek volt internetje (mindkettő akkoriban kezdett felfutni).
2014. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A napok ugyanúgy teltek, mint most. Csak munka után nem a net, hanem a tévé előtt ültek az emberek, főleg 1997 után, amikor elindultak a kereskedelmi csatornák. Előtte is volt pár, de '97-ben indult az RTL Klub és a TV2, ez volt az áttörés. Az öltözködés kb, mint ma, ha visszanézed, kicsit divatjamúltnak tűnik, de semmi extra. Nézz pár rész Szomszédokat (a Youtube-on csomó rész fent van), na kb. úgy képzeld el.

Ugyanazt ettük, mint ma, volt már McDonald's és társai is.

Meghatátározó tv-műsorok: Dallas, Szomszédok, Szerencsekerék, Friderikusz-show, Walt Disney bemutatja.

A legfontosabb különbség a maihoz képest, hogy nem volt se internet, se mobiltelefon.

[link]

2014. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dickharta ***** válasza:
66%
szép volt,és reménnyel teli! bejöttek a nyugati cuccok,a nagy választék mindenből. ma már persze jobb lenne,ha nem így lenne. sztem. mindenki vállalkozott! legalábbis felénk. akinek utcafrontra nézett a kecója,az biztos valamibe kezdett! vagy kiadta. videótékák,szolik,biztosítók,fotósüzlet meg a sok 'ákombákom'! :) ezeknek a nagy része húzta le mostanában a rolót! jöttek a mutyizások,a gazdagodó vállalkozók játszották az nszk stílust.. igaz,már nem is volt nszk. késöbb.. volt pénz! mint később kiderült az elprivatizált,szétlopott állami cégekből! hetente robbantak kézigránátok,a hetente nyíló autókereskedésekben! :) helyezkedett az alvilág. bátran lehetett pofozkodni,közbiztonság szerintem akkor se volt. aki akkor élt,99% hogy adót csalt! vagy vele csaltak a munkáltatói. mindenre emlékszem,nyitva volt a szemem..
2014. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dickharta ***** válasza:
ja és nem beszélve arról,hogy elárasztotta hazánkat a 'nyugati világ ópiuma': a szex! :) nem voltak ám szemérmesen elrejtve a gyerekek elől a szextartalmak,mint most! szép világ volt,én szerettem..
2014. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék - bár gyerekként éltem csak át - , hogy elég kaotikus volt bizonyos értelemben. A szocializmus ugye széthullott, és nagyon sok minden hirtelen szabályozatlanná, gazdátlanná vált. Átláthatatlan tulajdonviszonyok, felelősségi kérdések.


Érdekes egyveleget alkotott a sok, korábbról hátramaradt eszköz, illetve a legújabb, nyugati vívmányok sora a mindennapi élet során.

2014. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!