Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak az én ismeretségi körömbe...

Csak az én ismeretségi körömben megy ez a szerencsétlenkedés ha iszogatásról van szó?

Figyelt kérdés

Sziasztok

18/F vagyok és nem tudom felfogni, hogy mégis hogyan lehetséges az hogy ha az ismerőseim arról beszélnek hogy ilyen meg olyan házibuliban voltak akkor hogy a fenébe lehet hogy az én haveri körömből soha senkihez nem tudunk menni egy kisebb társasággal egy este erejéig inni?


Évekig én töltöttem be ezt a szerepet mert hozzánk jártunk, szülinapok szilveszterek vagy egyszerűen ha kedvünk volt berúgni ezek mind nálam zajlottak mivel a háznak a pincéje ki volt alakítva külön szobának de senki nem használta és oda járhattunk. Csak azóta elköltöztünk panelba és itt az 5. emeleten elég körülményes lenne.


A haveri köröm 90%a akikkel évekig hozzánk jártunk családi házban lakik de egyikükhöz se tudunk soha menni mert nem engedik vagy mert hogy félti meg amit még kitalálnak (sokszor meg csak kifogás az egész). Nem vagyok híve a szabadtéri 10 ember között megy körbe az üveg-iszogatásnak mert nem pancsolt szennyeket szoktunk inni hanem jó minőségűnek számító töményitalokat (jéger, whiskyk) amiket közösen fizetünk és hát szerintem azok nem arra vannak hogy az üvegből nyakalja az ember... Kocsmák/szórakozóhelyek meg nagyon drágák erre a célra és ott más emberek is vannak míg annak idején nálam meg ha valamelyiküknél lennénk ugye nem zavarna senki minket.



Szóval a kérdésem: Ti hogyan oldjátok meg ezeket a dolgokat? Hogy valakihez néhanapján odajártok iszogatni? Csak mert itt senki sem tudja vagy nem hajlandó beáldozni a nappaliját ilyen célra... Pedig nem 50 hanem 10-15 fős társaságról van szó és ráadásul nem is az állatkodós ,,mindent szétcseszek magam körül mert nem otthon vagyok és nem nekem kell takarítanom"-típusúak...


Köszönöm előre!


2014. febr. 9. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Béreljetek garázst, havi 5-10 matyiból már lehet olyat, amibe belefér 2-3 fotel meg kanapé egy kis asztalkával. Azt berendezitek szépen, 10-15 felé szétdobva pedig fejenként egy ötszázas havonta. Az kábé két kupica Jäger ára. Oda aztán akkor mentek, amikor akartok, nem zavar senkit.
2014. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megmondom én, miért nem tartok itthon soha semmi ilyet.

1. Berúgni kulturáltan nem lehet. 10 részeg vagy spicces ember, előbb-utóbb úgyis széttör valamit. Ha meg csak 2 sört dobnátok be, akkor kocsma.

2. 10-15 ember normálisan nem hogy egy nappaliban, hanem egy házban sem fér el.

3. Hol lesz nekem addig a családom? Tesók, szülők? Őket küldjem el egy napra?

4. Rohadtul nem lenne kedvem másnap a szétpisált wc-t meg a telesározott nappalit felnyalni.

2014. febr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én se és egyik haverom se tartott a házunknál ahol laknak bulit de még csak egy kis ivászatot se. Voltam már náluk egyébként de nem inni vagy max egy különleges piával megkínált. Ők is voltak nálunk buli előtt alapozni és én is náluk de ez korán van és nem maradunk sokáig.


Amik voltak bulihelyszínek:

-szerelőműhely

-egy irodának kialakított kis ház.

-senki által nem lakott ház, ami egyébként is csak ilyenre jó.

-garázs, amikor a nagyszülők nem voltak otthon.

-nyaraló


A jelenlegi rendszeres bulihelyszín egyik haverom háza amiben nem lakik és sose használták semmire. Most bulira van kialakítva.

2014. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha találékonyak vagytok, és már jobb az idő, akkor a minőségi italokat is el lehet fogyasztani a szabadban igényesen.

sok parkban van pados, asztalos leülő rész, visztek műanyag poharat, behűtött piát, és pikniket rendeztek. a sünökkel azért vigyázni kell, mert sarcolják az open-air bebaszcsit :)


mi mondjuk nem töményezünk, mert attól elég hamar be lehet karmolni. kiülünk pár sörrel a fűbe aztán jóvilág.

2014. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!