Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok, Magyarországon...

Mit gondoltok, Magyarországon beszélhetünk erkölcsről?

Figyelt kérdés

Töriórán merült fel a kérdés. Szerintem igen, de érdekel más mit gondol.


Szent CsCsPRMMLJTD



2014. jan. 10. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne beszélhetnénk? Nem értem a kérdést.
2014. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont itt lenne rá a legnagyobb szükség, sok ember legalább megtudná mit jelent. Attól félek, hogy ha nem beszélünk róla, teljesen ki fog halni.


Amúgy értem a kérdést, itthon az erkölcs lassan egyenlő a nullával.

2014. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Beszélni beszélhetünk róla,de ez csak egy újabb lapáttal a társadalmi együttélés szabályaira.

Meg aztán mindenki megszeg valahogy az erkölcsi protokolt :ÍGY VAGY ÚGY

2014. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerinted a magyarok erkölcstelenek? Vagy mire utal a kérdés?

Szerintem magával az erkölccsel nincs gond, inkább a bizonytalanság, bizalmatlanság, a történelmi múltban kapott sebek, csalódottság, kiábrándultság dolgozik ellene. Magára az erkölcsre nagy az igény és szerintem meg is van bennünk, csak nem társul mellé biztonságérzet és a valahova tartozás érzése. (Ezt sok politikus ki is használja, amivel persze csak tovább rontja a helyzetet.)

2014. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tisztázzunk: erkölcs mindig van és mindig az adott társadalom határozza meg. Tehát az erkölcs eltűnéséről nem beszélhetünk.

Ha holnap úgy döntene a társadalom, hogy erkölcsös ha valakinek több felesége/férje van (ahogy ez előfordul más kulturákban), akkor holnaptól az lenne az erkölcsi elvárás.

De ha belegondolsz pár évtizede erkölcstelen dolog lett volna házasság nélkül együtt lenni valakivel. Ma már elfogadott a járás és az élettársi kapcsolat is. Ez már csak kis csoportnak jelent erkölcstelenséget, a társadalom nagyobb részének nem.

2014. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erkölcs,az fogalom. Amire te gondolsz sz tett. Beszélhetünk, erkölcsös életvitelről,viselkedésről,felfogásról? Miét ne.Régen a strandon,csak ruhában lehettek főleg a bők,már ha lehettek egyáltalán. Ma meg??Nadrágba sem járhattak,cigarettázni sem nyilvánosan,csak a fesletteknek. Előre kellett köszönni az idősebbeknek,jó módúaknak.Ma meg?
2014. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy erkölcs?
2014. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!