Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a szórakozni...

|Orfeusz| kérdése:

Mi a véleményetek a szórakozni (piálni) járó középiskolásokról? Erről a szokásról összegészében?

Figyelt kérdés

Most 16 éves koromra eljutottunk odáig, hogy a környezetemben közel mindenki jár inni és dohányozni a barátaival, barátai barátaival. Én ebből kimaradtam, részben azért mert jó családban élek, részben mert nem vonz túlságosan az ivászat. Sajnos a hátulütője a dolognak, hogy mi, rendes fiatalok ki vagyunk rekesztve a közösségből, mert a társalgás is csak erről folyik ("milyen jól beb***tunk szombaton... látnod kellett volna hogy xy mit csinált" stb.). Vannak akik azt mondják, hogy ez így egészséges, ismerkedésnek jó, közösséget teremt. Szerintem csak széttördeli a közösséget és semmi jó oldala nincs. A többség csak azért jár mert menő, vagy mert kell ahhoz hogy barátai legyenek.

Arra nem fogható a dolog hogy alja a társaság, elit gimibe járunk, még itt is ez megy.

Tehát szerintetek ez rossz dolog, vagy sem? Tapasztalatok, egyéb érvek jöhetnek.


2014. jan. 8. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú tény, egyre fiatalabbak csinálják, nem gondolnak a jövőjükre, az egészségükre, arra, hogy függpk, betegek lehetnek, rossz társaságba keveredhetnek, még károsabb dolgokkal kerülhetnek (drog), teherbe eshetnek, nemi betegséget szerezhetnek (a fiatalkori szex más téma, most nem az ellen "papolok", hanem az ittasan átélt szexuális kalandokra gondoltam).

Akik a jó társaság miatt csinálják, kiüresednek. Akik emiatt nem csinlják, egy ideig kirekesztve érezhetik magukat, de később (hamar) rájönnek, hogy mégis ők nyernek.

2014. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Azon csodálkozom, hogy az ilyen sötét agyú segghülye barmok hogy a fenébe képesek leérettségizni...
2014. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Nagy részük nem hülye, de mégis csinálják. Rendes 3-mas 4-es tanulók.
2014. jan. 8. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz okos egy ember, hogy van érettségije. Van sok hülye, érettségivel.
2014. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nézd, én is 21 vagyok, szintén engem sem vonzott soha sem az, hogy attól több lennék, ha iszok...jól tudtam magam valamennyire érezni. szerintem ezt alapulvéve meg is lehet indokolni mi az oka az ivásnak. szomorú dolog, ha egy társaság mondhatni "nem tudja elviselni egymást józanul", mert konkrétan ez történhet, ha valaki arra fogja, hogy így jobb a hangulat.

meg persze ahogy én észrevettem, itt is sokkal átlagosabb, hogy a város 2 elitebb gimije járnak az efajta emberek, ők járnak a nyáron mindegyik fesztiválra, mert van miből. sokuk azt sem tudja, ki lép fel...inni mennek. szerintem ez olyan dolog, hogy az elitebb fiatalok a példa, ők azok, akik minden hétvégén seggrészegre leisszák magukat, és vannak a kevésbé népszerű, "csóróbb" fiatalok, akik látják, hogy esetleg ha ők is isznak, akkor lehetnek valakik(ők a gyengébbek, akik be próbálnak tolakodni oda, ahova nem valók). amióta egyre jobban anyagiak befolyásolnak, szerintem a szórakozási szokások így terjednek el, de lehet csak én látom így.

2014. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem ha mértékkel isznak, akkor nincs vele semmi baj, tényleg közösségteremtő tud lenni pl. a sörözés egy hangulatos kocsmában. De a heti szintű öntudatlanságig beb...ást elítélem, nem az én világom. Nekem is voltak ilyen osztálytársaim. Ilyen közösségbe amúgy sem akartam volna tartozni, ahol az az életcél meg a hét fénypontja, hogy vmi gagyi diszkóban atomrészegre igyák magukat, és aztán leégessék magukat mások előtt, és az egyébként is milyen zsír, hogy nem emlékszem semmire, akkora parti volt. Ezek nem is közös élmények igazából. Nem értem, miért ciki az, ha vki alkoholos befolyásoltság nélkül is tud élményeket szerezni és jól érezni magát.

Ma már egyébként fényes nappal is egyre több csatakrészeg fiatalt látni, és ez engem elborzaszt.

2014. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Én is viszonylag elit gimibe jártam. Mondjuk nálunk nem volt mki ilyen. Azzal azért vitatkoznék, hogy az elit gimisek mutatnak rossz példát. A szakmunkásképzősök, szakközepesek sokkal rosszabbak ilyen szempontból is. Ők gyakrabban jönnek olyan környezetből, ahol anya-apa is nyíltan berúg minden nap vmi olcsó kommersz piától, ráadásul elég proli a stílus amúgy is. Nálunk a 8osztályos gimiben azért nem volt olyan, hogy másnaposan mentek volna suliba (ezek a bulik péntek-szombaton voltak főleg) meg hogy 6.-ban olyanokat pletykáltak volna egymásról, hogy terhes meg tiniprosti...
2014. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én is elég jó, elitnek számító 8 évfolyamos gimibe jártam, bár lassan 8 éve leérettségiztem.

nos, legkésőbb végzős korban eljutott odáig az osztály nagy része hogy pénteken suli után beültünk sörözni. 18 felett voltak már sokan, etikailag sem kifogásolható a kocsmában iszogatás. volt biliárd, darts, csocsó, nagy dumálás akár egészen komoly témákról, páran dohányoztunk is. tényleg volt egyfajta közösségépítő hatása, nagyon jó osztály voltunk, kiálltunk egymásért, és a mai napig vannak házibulik ahol összejön a régi nagy banda.


tény, hogy néha túllőttünk a célon alkoholmennyiségben, de még ilyenkor sem az volt hagytuk megfulladni a saját hányásában a másikat, hanem hazavittük, ápolgattuk, együtt fogadkozunk h többet pálinkára rá se nézünk :)


mindenki tanult, jórészt diplomás ember lett, senki nem züllött el, dolgozunk, van akinek már családja is van.


ha nem az a cél hogy minél jobban berúgj, és találsz olyanokat, akiknek a kocsma inkább a kulturált kortyolgatás, beszélgetés helyszíne, akkor nincs ezzel semmi gond. ismerni kell a mértéket, nem pedig belevinni egymást a hülyeségbe.

2014. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!