Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktátok továbbpasszolni a...

Szoktátok továbbpasszolni a kapott ajándékokat?

Figyelt kérdés
Én például kaptam három tusfürdőt, pedig soha nem használok tusfürdőt. Disznóság, hogy továbbadom?
2013. dec. 30. 22:46
 1/7 anonim válasza:
Nem használsz tusfürdőt?
2013. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Soha. Mi ebben a meglepő? Utálok zuhanyozni. Ha mégis muszáj, mert kádatlan helyzetbe keveredem, akkor is jobban szeretem a szappant, mert azt egy kézzel is lehet használni, és könnyebb lemosni, nem tapad rá az emberre levakarhatatlanul, mint a tusoló.
2013. dec. 31. 22:38
 3/7 *Csak1kerdes* válasza:

Én azt mondom, nyugodtan ajándékozd tovább, de csak akkor, ha:

- akinek adod, nem igazán áll beszélőviszonyban azzal, akitől kaptad

- tudod arról, akinek adod, hogy nem veszi "enyhe utalásnak", ha tisztálkodási szert adsz neki

:)

2014. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy utalásnak veszi. Az ismeretségi körömben mindennapos dolog ilyesmit ajándékozni.
2014. jan. 1. 22:11
 5/7 *Csak1kerdes* válasza:
Akkor szerintem nyugodtan add ajándékba másnak (én is szoktam ilyet). Főleg, ha még örül is neki. :)
2014. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szoktam. Szerintem nincs benne semmi rossz. Inkább örüljön vki a dolognak, ami nálam használatlanul porosodna / rosszabb esetben megromlana. Én pl. rendszeresen kapok kávés, mentolos csokikat, amikor utálom őket, de kaptam már a stílusomba nem passzoló, rosszul álló ruhát is, ezeket mind továbbadtam.

Annyira kell figyelni, hogy:

1) az ajándékozó ne tudja meg, hogy továbbadtuk az ajándékát (pl. ne neki adjuk vissza - hallottam olyan esetről-, és lehetőleg ne hozzá közel álló rokonnak, imerősnek)

2) az ajéndékozott ne véletlenül tudja meg, hogy ajándékot adsz tovább (ha te megmondod neki, az oké... de ne az legyen, hogy rajta marad a személyes üdvözlet / kártya stb. és itt is játszik az, hogy lehetőleg ne az eredeti ajándékozóhoz nagyon közel álló embernek adjuk oda)

2014. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Hobbitok is így szokták,ők a használhatatlan és értéktelen bóvlikat matom-nak hívják.
2014. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!