Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehet, hogy örököltem? Vagy nem?

Lehet, hogy örököltem? Vagy nem?

Figyelt kérdés

Rendkívüli helyzetben vagyok. Meghalt a volt férjem, akivel 24 évet éltem. Még a házasságunk alatt végrendelettel nekem hagyta meg a lakását. Eltelt sok év, újra házasodott. A mostani feleségével - bár ennek nincs jelentősége/ 5 évet élt. A napokban meghalt. Mivel jóban vagyunk/voltunk, segítek az özvegynek a temetés körüli teendőkben. Ő nem tudja, hogy nálam van egy korábbi végrendelet, én pedig nem tudom, hopgy azóta született-e egy későbbi. Ha igen, az az érvényes. Ha nem, az enyém.

Egyenlőre nem hozom szóba a dolgot /hogy is tehetném?!/, de egyszercsak sort kell keríteni a dolog tisztázására.

Nem tudom, honnan tudhatnám meg, hogy van-e újabb végrendelet. Tőle nem nagyon szeretném. Most félre kell tenni az érzelmeket és az érvényes jogra támaszkodni. Mit tegyek?



2013. dec. 28. 20:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Direkt nem az "Üzlet és pénzügyek"-hez írtam, hanem ide. Mert ez nem annyira üzleti kérdés. Az "egyelőre" szónál becsúszott egy "n" betű.
2013. dec. 28. 20:42
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Nem mindegy, hogy hogyan van fogalmazva a végrendelet. Mert ha téged, mint "feleséget" nevezett meg kedvezményezettnek, akkor a válással érvénytelenné vált. Ha teged, mint XY-t nevezett meg, akkor lehet érvényes.


2. Ha van újabb végrendelet, akkor az elözö érvényét vesztette.


3. A legokosabb, ha megkérdezel egy ügyvédet, hogy a nálad lévö végrendelet lehet-e érvényes.

2013. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Formailag érvényes, ezt tudom, de attól érvénytelen lenne, ha van azt követő szabályos végrendelet. A kérdés nem is erre irányult. Olvasd el még egyszer!
2013. dec. 28. 21:58
 4/10 sörpocak ***** válasza:

Ha már, amúgy is segítesz neki, akkor majd kérdezd meg az ő ügyvédét efelől.

Egyébként nem olyan nehéz ezt megkérdezni ő tőle. Egyszerűen egy nyugalmasabb percben vesd oda, hogy: "És ugye végrendelet van?" (Vagy jobb lenne a teendők közben megkérdezni, mivel, akkor amúgy is el van foglalva és kevésbé hangzik "fura" kérdésnek.)

2013. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hiába Írtad "hogy is tehetném", téged a lakás érdekel

bármelyikőtöké lesz a lakás ti nem lesztek barátnők

az élet nem áll meg, kérdezz rá

ha jogilag tiéd a lakás nehéz lesz onnan kitenni

2013. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5/5! Nem lakott lakásról van szó. Barátnők azért sohasem voltunk és nem is leszünk, de jó barátságban vagyunk.
2013. dec. 29. 12:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a lakás érdekel, hanem az, hogy érvényes-e a végrendelet, ami az én nevemre szól, vagyis nem írja-e felül egy újabb. Csak azután jön a többi. Egyébként ha én lennék a lakás örököse, adnék a pénzből az özvegynek.
2013. dec. 29. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan megkérdezheted tőle. Nem feltétlen tűnsz emiatt pénzéhesnek, és különben is, sokat úgysem tehetsz, ha van új végrendelet. Inkább úgy mondd neki, hogy adminisztrációs okok miatt vagy kíváncsi, mivel van ez a végrendelet / neked kell-e vmit tenned ezzel kapcsolatban.
2013. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha nincs más a végrendeletben(nyaraló, autó, stb)akkor csak a lakás érdekel tök mindegy hányszor írod le hogy nem

de mindegy

ha van gyereketek akkor talán nem írt másikat

KÉRDEZZ RÁ

az illendőség kedvéért a temetés után

2013. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Engem nem a lakás érdekel, hanem az, hogy ÉRVÉNYES e a nevemre írt végrendelet. Nemcsak a lakásról van benne szó, hanem mindenről /készpénz, értéktárgyak, személyes holmik/. Gyereke nincs egyikőnknek sem.
2013. dec. 30. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!