Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktatok adni penzt a koldusn...

Szoktatok adni penzt a koldusnak, ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
Szamit-e, hogy közeledik karacsony, szamit-e a koldus kinezete, vagy pl. hogy feher ember-e. Ha elküldöd, azt hogyan teszed meg. Minden ezzel kapcsolatos sztori is erdekel.

2013. dec. 12. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

A karácsonyt nem szoktam nézni, csak az időjárást...Bár az sem nagyon befolyásol...

Természetesen én is teszek különbséget ember és ember között, de olyankor nem nagyon mérlegelek, amikor kérnek.

Nem gyűlölök ismeretlen és ártatlan embereket, mert intelligens vagyok.


Hangulattól függ, hogy mennyi pénzt adok és attól, hogy mennyi van nálam. Általában sokat rágódom rajta, hogy megérte-e adni, jó helyre került-e, nem árt-e többet, mint ammenyit használ stb...Szerintem a továbbiakban nem is fogok pénzzel segíteni, hanem valami mással és kicsit jobban szét fogok nézni.


Általában 100-500 Ft között adok, mikor mennyi van nálam.

Templom után kevesebbett, mert nem szeretem ha kihasználnak (bár bizalomként is fel lehetne fogni).

De volt már párszor, hogy néhány embernek adtam 1-2 ezer forintot. És olyan is, hogy virágot vettem csak hogy ne érezze koldusnak magát az eladó.


Eddig a legnagyobb, amit adtam kb 50 euro.

Ha majd több pénzem lesz, akkor az árva gyerekekre fogok szentelni időt.

Természetesen nem érdekel semmilyen szervezet, mert nem bízok bennük.


Ha valakit elküldök, annak megmondom, hogy sajnos nincs pénzem. Nem szoktam szemétkedni és beletaposni a másikba. (ok nélkül).

2013. dec. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
A pizzafutár és a zenész jobban megérdemli. Meg azok akiknek nincs lehetőségük dolgozni. Nem én fogom eltartani a bűnözőket.
2013. dec. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán találkozok koldusokkal, kb 2-3 havonta, akkor adni szoktam. Az ünnepek nem befolyásolnak, egyedül maga a koldus. Ha valakiből ömlene az alkohol, vagy cigiszag, vagy esetleg bunkó lenne, akkor nem adnék neki egy forintot se. Ilyenkor egyszerűen levegőnek nézem és kikerülöm. De ha az állapotához képest értelmesen néz ki, vagy éppen, hogy szellemi fogyatékos, akkor már könnyebben adok. A pénz nagysága pedig attól függ, hogy éppen mennyi van nálam. Általában odaadom az összes 100 Ft alatti aprót ami nálam van, ez általában 100-300 Ft közötti összeg. 17/F
2013. dec. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szoktam adni, mert több rossz tapasztalatom volt. Ismerős családot segítek nagyon sok gyerekruhával, ők tényleg rászorulók és értékelik is.
2013. dec. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a koldusok(csőlakók) sem minden esetben "bűnözők", lelkinyomorékok....
2013. dec. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tobbszor is lattam/hallottam, hogy a koldusokat "strick" futattjak. Hozzak oket a nagy BMW-vel reggel, este meg szedik ossze oket, es gyujtik be a penzt. En ebbol az okbol kifolyolag penzt nem adok nekik.

Inkabb veszek egy szendvicset, vagy peksutit, mert azt legalabb tudom, hogy o eszi meg.

2013. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utcazenészeknek szoktam, már ha nem azt csinálják, hogy bekapcsolják az automata szintit és tettetik a játékot.


Én a fővárosban élek, gyakran megfordulok közlekedési comópontokon, és úgy látszik, annyi koldussal, csövessel, kéregetővel találkozom, hogy már nem tudnak megdöbbenteni. És a többség sajnos ráadásul még bunkó is, és neki áll feljebb, ha az átlagember nem tud adni... ezért ima koldusnak ritkán adok... akkor, ha szimpatikus, udvarias, tényleg rossz helyzetben van (rendre szólítanak le részeg punkok meg olyan rászorulók... hahaha.... akinek jobb a telefonjuk, mint az enyém stb.) és nem bűzlik a piától meg a cigitől, olyan 100-200 Ft-ot. Többet nem tudok én sem, attól, hogy van fedél a fejem fölött, nem vagyok milliomos.

2013. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szoktam adni néha, de mindenkinek nem tudok odacsúsztatni egy húszast, mert még én maradok éhen.
2013. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!