Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Többedik randin is hagyjam a...

Többedik randin is hagyjam a fiút fizetni? (Néha szinte rossz nézni, hogy mennyi pénzt költ rám - is. )

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Mondd azt neki, hogy most te fizetsz. Ha nem engedi, akkor kicsit győzködd, de ne erőszakoskodj. Vannak hímek, akiknek kifejezetten sérti a büszkeségét.

Én is elkövettem azt a hibát, hogy odanyomtam a pincér kezébe a pénzt, a pasi pedig szabályosan megsértődött rám, utána két hétig nem is hívott. :D Azt mondta, hogy számára megalázó helyzet volt, de később persze megbeszéltük, és újra nagy volt a rózsaszín köd. :)

2013. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Igen, ez így van!

Nem véletlenül mondják, hogy egy barátnő jóval többe van, mint egy prosti.


Amúgy meg hagyd rá, annyit fizet amennyit akar! A végén majd úgyis szakítotok, megbánja, és akkor majd tanul belőle, és a következőnél már nem fogja szórni a pénzét...

2013. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mondd neki előre, hogy legközelebb felesben szeretnél fizetni, mert úgy jobban éreznéd magad. Hivatkozz te is az önérzetedre.
2013. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vagy ajánld fel a felesben fizetést, vagy mondhatod neki, hogy a következő randit te szervezed és te hívod meg.
2013. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a párommal randiztam, ugyanez a dilemma volt. Két-három alkalommal felajánlottam, hogy fizetek, mindig elutasította. Nekem ez legalább annyira kellemetlen volt, mint nézni, hogy mindig ő fizet, úgyhogy a harmadik elutasítás után mondtam neki, hogy többször nem ajánlom fel, de ha szeretné, hogy most már felesben menjen a dolog, szóljon.

...Azóta már együtt élünk, imádjuk egymást, rég nincs a kapcsolatunkban enyém-tiéd. De ha elmegyünk valahová, még mindig csakis ő fizet :)

2013. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Aha. Eleve anyagi dolgokat szóba hozni (még) elég kellemetlen!

köszi a válaszokat

2013. okt. 14. 16:58
 7/13 dBLOOD42 ***** válasza:
Mindig. Amikor egy férfi randevúra hív, úgy illik hogy ő fizessen.
2013. okt. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ha még az elején jártok, engedd, hogy fizessen, de azután beszéljétek meg! Nagyon fontos, hogy mindent megbeszéljetek! Ebbe minden kategória beletartozik! Az anyagi dolgok pedig főként.Tudom, hogy kellemetlen, de hidd el, ha megbeszéltétek sokkal könnyebb lesz. Mondd neki, hogy neked kellemetlen, ha mindent ő fizet, és néha fizess te kisebb dolgokat! Pl. Parkolójegy, ruhatár, popcorn... Igazából szerintem ez jó, mert a fiú így akarja kifejezni a gondoskodását! Hosszú távon viszont fontos megbeszélni, mire költöttök, mennyit, ezt meg kell tervezni!
2013. okt. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BwanaMze válasza:
Ezt és minden mást érdemes megbeszélni. Annak idején néhányszor kellemetlenné vált, hogy valamit meg kellene említeni de, hogy tegyem aztán úgy döntöttem, hogy az első megbeszélnivaló az legyen, hogy mindent kimondunk ami az eszünkbe jut és így nincs műmájerkedés meg csillagokról való beszélgetés amikor más sem érdekelt csak az, hogy meg szeretném csókolni a lányt. Megpróbáltuk. Pirultunk, nevettünk de nagyon bejött és azóta is ezt csinálom legyen az munkahely vagy szerelem, baráti kapcsolat, orvosi rendelő vagy hivatali ügyintézés. Természetesen nem vulgárisan mondom ki egy hivatalban vagy az orvosomnak amit gondolok de tudatom vele a lényeget.Többször hasznos mint nem! A szerelemben szokatlan de nagyon jó és a megszakadt kapcsolataimban is megmaradt a barátság mert őszinték voltunk, nem hülyítettük egymást és attól miért kellene haragudnunk egymásra ha mégsem jövünk be egymásnak?! Próbáld ki és azt mondd és tedd ami neked a legrokonszenvesebb, jelen esetben pl. nem kérdeztél volna ha nem zavarna, hogy ő fizet. Mondd meg és ne azzal foglalkozz, hogy más mit tenne. Meglátod milyen praktikus ha ő is képes kinyílni és abbahagyni a kötelező szerepjátékot, legfeljebb meglepődsz amikor először azt mondja, hogy elképesztően jó s...ed van mert éppen ezt gondolja!
2013. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 titok29 válasza:
Jol van ez igy, mi bajod ezzel???Ferfi =ez a dolga!!!!
2013. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!