Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy reagálnátok, ha...

Ti hogy reagálnátok, ha egyetemen egy csoporttársatok a te szakdolgozattémádat választaná?

Figyelt kérdés
Engem ez kicsit meglepett, mert nem gondoltam, hogy létezik ilyen. Másfél hónapja beszéltem a tanárral, és abban állapodtunk meg, hogy utánajárok a dolgoknak. Tehát könyvtáraztam, felkerestem személyesen ilyen témával foglalkozó embereket, tehát foglalkoztam vele. Az egész témát én találtam ki. A csoporttársam témáját nem fogadták el, mert inkább csak ilyen hobbi-téma volt. Egyszer megkérdezett, hogy én miből írom, én elmondtam miből szeretném, és fellelkesült, hogy az milyen jó. Már akkor átfutott az agyamon, hogy mi ez a nagy lelkesedés, csak nem e azt akarja tudtomra adni, hogy ő is rámegy erre. De ezt el is felejtettem. Ma találkozok vele a folyosón, mert egyébként épp a tanárhoz igyekeztem konzultációra, és fülig érő mosollya tudatja velem, vihogva, hogy képzeljem el, ugyanaz lesz a szakdolgozatunk, csak "kicsit más". Hát képzelhetitek az arcomat. Igazából nem reagáltam semmit, mert nem tudtam mit. Annyi minden átfutott az agyamon. De ő ment is tovább, de nem is baj. Értitek, én foglalkoztam vele, ő meg csak bemegy, mert semmi saját ötlete, és becsatlakozik. Azét ez milyen már. Hallottam történeteket, hogy van ilyen, de nem gondoltam, hogy velem fog megtörténni. A tanárral végül nem beszéltem, mert nem volt elérhető. De nem is tudom most mit mondjak, mert ha tényleg ez van, akkor felborítja az elképzeléseim. Később amikor lehiggadtam, belegondoltam, hogy valószínűleg a tanár sem hülye, tehát ugyanazt nem adja ki szakdolgozatnak, csak ahogy a csoporttársam is mondta "kicsit más". De maga a témakör ugyanaz. És ez engem eléggé zavar. Szóval majd ha beszélünk, erre rákérdezek, hogy ezt hogy gondolta. Nem vagyok balhés, meg ha belegondolok, nem is kényszeríthetném hogy találjon ki magának, mert .. nekem ahhoz nincs jogom, ezt nem lehet rákényszeríteni senkire, mert saját döntés. Csak ez pofátlanság. Egyébként a folyosón nem azétz vihogott, és mondta nekem, hogy lealázzon, hanem mert ő ezt tényleg jónak gondolja, hogy milyen csudi hogy egy "témánk" lesz.

2013. nov. 28. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég pofátlanság, bár egyáltalán nem egyedi eset. Én amikor a BSc-met csináltam a BME-n, akkor kb 30 végzősből volt egy lány, aki az én témámat választotta, azok után, hogy kábé egy évvel ezelőtt beszélgettünk arról hogy megy a kutatás és a szakmai gyakorlatom ezzel kapcsolatban. Elég zavaró volt ugyan, bár a helyzeti előnyöm miatt (valós munkatapasztalat) nem aggódtam azon, hogy alulmaradnék. Végülis elég eltérően dolgoztuk fel a témát, és mindketten jól szerepeltünk.
2013. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elmondásod szerint Te már rengeteget foglalkoztál vele. Valószínűleg olyan mértékű előnyre tettél szert, hogy nem lesz kétséges, ki az ötletgazda. Nem mellesleg szerintem, ha most kezd el a kedves csoporttársad felkészülni a témából, nem lesz ideje rendesen kidolgozni, megírni a dolgozatát. Nem tudom, hova és mire jártok, de nálunk az utolsó félév legelején aki nem kezdte el a munkát, az nagyon szívott a szakdolgozat megírásával. Sokan be sem tudták fejezni. Pedig nem jártam egy annyira kimondottan elit helyre. Persze, a követelmény iskolánként, szakonként is változik.
2013. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az ilyennél csak jobb dolgozatot fogsz írni :)

Ha már a témáját sem tudta magától kitalálni, szerinted milyen lesz a szakdolgozata?

2013. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó kis verseny lenne. :) Bár biztos van rá szabály, hányan választhatják u.azt. Anno az enyémhez hasonlót választott vki. Sztem egyszerűbb szitu, hogy pont olyat senki nem választott az évfolyamunkban, mint én. De ha lett volna, az se zavart volna különösebben. Bár azért mondjuk 5-10 ember pont ugyanazt már mégse...
2013. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!