Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha elmegyek egy többtagú...

Ha elmegyek egy többtagú társasággal ebédelni/vacsorázni, és a megrendelés után kihozzák az ételemet, de a többiekét még nem, akkor meg kell várnom, hogy kihozzák a többiekét is, vagy elkezdhetek enni? Melyik a helyes?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 06:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell várnod a többiekét is, és csak útána nekiállni étkezni. Nem is értelek, hiszen, ez alap, és otthon sem kezdesz neki, addig mig a többiek le nem ültek.
2013. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én pl. soha nem eszem levest, és nagy parasztság lenne, ha a többiektől elvárnám, hogy várják meg a levesükkel, míg kihozzák a frissensültemet.
2013. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen illik megvárni, de egy jobb fajta étteremben egyébként is egyszerre hozzák ki mindenkiét. Lehet két fordulóban hozzák, mert nem fér el a kezükben, de annyit kilehet várni. Levesnél, előételnél, ha nem mindenki kért, nyilván meg lehet enni.
2013. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
rossz hírem van: jobb fajta étteremben ha nem mindenki kért levest, akkor a felszolgáló megvárja, hogy a levesesek végezzenek, és azt követően hozza a másodikat mindenkinek
2013. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát rossz hír az annyi van, mint szabadságos katonába tetű!

A zangol királynő nem vár senkire, amikor elé teszik hozzáfog, és ha befejezte, mindenki elől leszedik! :-D

2013. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Félre érthető volt amit írtam. Én is úgy értettem, hogy a levest hozzák előbb annak aki kért, azt illik kivárni, majd a fő fogást hozzák egyszerre mindenkinek és ha kétszerre hozzák, mert mondjuk olyan sok, akkor meg kell várni, míg mindenkié az asztalon van.
2013. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nem is gondoltad végig a dolgot, hanem azonnal billentyűzetet ragadtál...

Nem éreznéd magad furcsán, ha a kihozott levesedet ennéd és közben 9 másik ember, más dolga nem lévén, téged nézne ?

2013. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Na, a nyócvaníkús bunkók megint pontoztak! :-D
2013. nov. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb étteremben levessel együtt nem is hozzák ki a főfogásokat. Ilyen esetben szerintem el lehet kezdeni enni, ha te kértél levest, a többiek meg nem. De ha csak sima főételről van szó, akkor azért illene megvárni a többieket, nem hiszem, hogy az a pár perc olyan sokat számítana - hacsak nem ad szóbeli engedélyt a másik, hogy kezdj neki nyugodtan. Ha már kimondja, az azt jelenti, őt nem zavarja. (de megkérdezni sem illik, hogy én akkor már elkezdhetek-e már enni). Meg az is más eset, ha az étel kihozása közben mondja egy nem túl profi étteremben a pincér, hogy még x percet kell várni XY fogására, mert az még készül.
2013. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A nyócvaníkús bunkók még a spájzba vannak! :-DDD
2013. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!