Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi motiválja a fiatalokat a...

Mi motiválja a fiatalokat a folytonos, hajnalokig tartó bulizásra?

Figyelt kérdés

Nem bírom megérteni, hogy lehet minden pénteken és szombaton bulizni, inni...


Nem vetek meg e miatt senkit, csak nem bírom megérteni. Van a környezetemben 3 lány, akinek ebből áll az élete. A város egyik szórakozóhelyèből a másikba és majd csak másnap valamikor délután / este kerülnek haza... 2-3 éve folyamatosan ez megy... Ilyen belépő, olyan szülinap, amolyan 'olcsó pia'...


Az egyik lányt az anyukàja egyedül neveli (már javában nyugdíjas, szerintem ő is iszik), mert meghalt az apuka... Tény, hogy a halál miatt lehet a folytonos buli, de kérdem én: miért?


Nem csak őket nem értem, hanem ezt az egész 'kor-képet', pedig én sem vagyok 30 felett... (bár olykor úgy érzem magam...)


19l



2013. nov. 13. 21:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

Az extravertált emberek szomjazzák a külső ingereket, csak akkor érzik teljesnek az életüket, ha állandóan pörögve új élményeket szereznek.


Az introvertált emberek inkább befelé szeretnek fordulni, kedvelik a nyugalmat, és önmagukban találják meg az ingerforrást, ami az extrevertáltakban nincs meg. Csak nem értik, amazok miért járnak el/hogy képesek annyit annyit bulizni.



Egy másik jelentős motívum a szexuális fűtöttség. (Ez még az introvertáltakat is bulizásra sarkalja néha)

2013. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
köszönjük dokibácsi a kimerítő választ
2013. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
visszataszító,csak tudnám mi a l.f.s.z.ból tudják ezt finanszírozni,másik dolog morálisan is gáz....mai tiniktől már kiver a víz,annyira félre vannak nevelve,azt hiszik mindent megtehetnek,na adnék én nekik olyan bulit,hogy azt is szégyelnék ,hogy a világra jöttek lol
2013. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Mert nincsen kialakult jövőképük, életcéljuk.. lehet viccesen fog hangzani de én 19 évesen már kezdtem rájönni hogy vagy dolgozni járok hogy később legyen egy jó házam, vagy pedig megyek szórakozni de akkor 30 évesen se lesz semmim. Jelenleg 21 éves vagyok, de nem hiányzik a szórakozás, talán azért nem mert ilyen sz*r országban élünk ahol vagy elengeded magad vagy pedig megpróbálsz odafigyelni magadra és a későbbiekre.

A korombeli ismerőseim máról holnapra élnek pl

21/F

2013. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
50%

Én nem tudom de én nem voltam az a bulizós fajta, jó még most is simán megtehetném mert még csak 21 éves vagyok, de elég keveset jártam bulizni. Egyrészt azért mert ez engem nem köt le én nem ilyen vagyok, jó alkalmanként a haveromékkal elmentem sörözni kb 1000 Ft-ból vagy még annyi sem volt ez nagyon ritkán ittam le magam totál részegre akkor is inkább házibulikon, de engem oda is inkább rendfenntartónak hívtak mert tudták jól hogy nem vagyok az az iszákos fajta és hogy bírom is az alkoholt független attól hogy nem vagyok hozzászokva.

Én sem értem ezt a logikát mi értelme ennyit bulizni, a volt barátnőm is ilyen volt én nem mentem el mert olyan munkám volt ahol hétvégén is kellett dolgoznom cserébe hétköznap voltam otthon és autóval jártam tehát azt sem akartam hogy reggel ami marad bennem nehogy gondot okozzak a forgalomba és nehogy belém kössenek a rendőrök, meg ugye aludni is kellett valamit.

De ő mindig elment este olyan 7 óra körül és reggel 7 óra fele hazatévedt inkább bedőlt, az anyja sokat panaszkodott rá, főleg hogy fiatalon szült tehát volt neki egy 3 éves gyereke mellette és az mellett járt el, meg is utáltam, nem foglalkozom vele azóta sem. Nem si hiányzik.

De tényleg akárhányszor megyek haza pénteken délutánosból haza melóból mindig egy elég népszerű szórakozóhely előtt megyek el vagy gyalog vagy autóval és tömegesen látni már este 10 kor olyan részegeket akik vagy szét okádanak mindent vagy állnak az ajtóba és nem tudnak elindulni.

Szóval te nem vagy az a bulizós fajta sokan vannak így csak nem tudunk úgy róluk, és akkor mivan? te ilyen vagy nem midnen ember egyforma, ha ez zavarna téged, és a sok fiatal inkább a 14-15 évesekre gondoljunk ők azért isznak mert azt hiszik az a menő és a szüleik gondolom alig figyelnek rájuk. A gyerekkori haverom is 18 éves koráig olyan ritkán járt el bulizni mint én, sőt még ritkábban de amióta 18 lett és új suliba került, új társaságba azóta az anyja nem látja őt otthon szinte, jó nem panaszkodik mert örül hogy kimozdul de nagyon iszákos lett és már sokszor nincs képbe a dolgokkal. És az anyja sem figyel úgy rá mert nincsenek együtt az apjával sem, és sokaknál valószínű ez a gond vagy nincsenek együtt a szülei és az aki épp eltartja halálra dolgozza magát és nincs ideje, energiája stb... hogy oda figyeljen rá, vagy csak magasról tojnak az egészre.

Én szüleim is elengedtek bulizni ha úgy alakult mondták is ha tudom hol a határ és úgy megyek haza ahogyan kell akkor nem lesz semmi gond. Jó én nem annak a híve voltam hogy az ő keresetüket igyam el, tavaly is a saját keresetemből buliztam meg voltam ilyen meg olyan bulikon is de hajnali 2 nél tovább nem maradtam sehol, egyszerűen már nem volt se kedvem, se energiám. de tényleg amennyi pénzem ráment ezekre jó nem volt sok inkább úgy döntöttem hogy azt félreteszem másra, kell a francnak a pia. Dohányozni is csak ritkán dohányzom azt is inkább ilyen helyeken meg néha munka után megkívánom de az sem jellemző rám. Ezt így ténylegesen nem fogjuk megérteni sajnos. Jó néha-néha elmegy 1-1 buli nem azt mondom hogy nem szabad de hogy minden héten és szinte az egész hétvégét, hát az nem az én világom. Én örülök hogy hétvégén otthon tudok lenni és pihenni vagy ha úgy van 1-2 barátomnál el vagyok és ennyi.

2013. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt.

Én azt szeretem, ha leülünk és beszélgetünk. Néha játék, kirándulás, film, egyéb program a duma mellett.

Az alkoholt magát is csak évi 4_szer kívánom kb.

Valahogy jobb is hazajönni "tisztán", nem tudom, miért, de.igy van.


21l

2013. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Meg még a féktelen alkoholizálásra: tény, könnyebb vele oldódni. De inkább a kisebbségi komplexus ellen kellene tenni.

Inkább oki kezelést, mint tünetit. Ha napokig fáj a gyomrom, lehet a gyomorsavam sok, és arra kell gyógyszer, nem fájdalomcsillapító.

Lehet kisebbségi érzés miatt, hogy alkohol nélkül nem oldódom.

2013. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Fiatalon is buliztam sokat, most 26 évesen is, mert én így tudom levezetni a feszültséget. Jól keresek, de ehhez sokat is dolgozom, úgy érzem ennyi jár nekem. A férjemet is egy buliban ismertem meg.
2013. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
46%

"Mert nincsen kialakult jövőképük, életcéljuk.. lehet viccesen fog hangzani de én 19 évesen már kezdtem rájönni hogy vagy dolgozni járok hogy később legyen egy jó házam, vagy pedig megyek szórakozni de akkor 30 évesen se lesz semmim. Jelenleg 21 éves vagyok, de nem hiányzik a szórakozás, talán azért nem mert ilyen sz*r országban élünk ahol vagy elengeded magad vagy pedig megpróbálsz odafigyelni magadra és a későbbiekre.

A korombeli ismerőseim máról holnapra élnek pl

21/F"


- jól állsz hozzá!Meglátod majd 30éves korodra lesz is valamid,a többi szellemileg,és testileg leépült korodbeli,meg csak pislogni fog.Amúgy én is 25 vagyok,nem vonz a bulizás,sőt a munkámon kívül és a hobbyomon kívül SEMMI!Máris megérte...

2013. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jó választ adott, nem tudom miért pontozzák le. Egyébként ebből is következik, hogy ez nem korkép, hanem mindig is voltak bulizós és nem bulizós emberek.


Annyit hozzáteszek, hogy én introvertált vagyok, ami nem jelenti azt, hogy teljesen megvetem a társaságot, nagyon kevés de nagyon jó barátaim vannak, és a klasszikus bulizást sosem szerettem, iszogatni viszont szoktam velük.

2013. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!