Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire elfogadható, hogy...

Mennyire elfogadható, hogy egy férfi megüt egy nőt?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok híve az erőszakos megoldásoknak, ezt tisztázom is az elején. Azonban, gondolom, mindenki érezte már azt egy másik ember iránt, hogy "hú, de meg tudnálak most ütni".

Beszélhetünk itt egyenjogúságról vagy erősebb-gyengébb nemről, ám ez teljesen mindegy. Szerintem a gyengébbet bántani mondhatni gyávaság. Viszont amikor a gyengébb ezt kihasználva szándékosan provokálja az erősebbet (és ezt most nemtől függetlenül értem), akkor elfogadhatónak tartom a hirtelen felindulásból "elcsattant pofont". Még egyszer hangsúlyoznám, hogy ezt nemtől függetlenül gondolom, mert én se kezdek nálam látszólag erősebbel, mert ha kapok, megérdemlem.


Kinek mi a véleménye erről?


2013. okt. 27. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nemtől függetlenül nem kellene ütögetni egymást, de legalább annyira elfogadhatónak érzem, mint amikor egy nő üt meg egy férfit. Régebben volt egy kérdés, amiben egy férfi írta, hogy bunkónak tartjuk-e, mert megütötte a nőt aki évek óta zaklatta és amikor a felesége szült a kórházban ez a nő még a folyosón is mondta neki, hogy hagyja ott azt a disznót és legyen vele... na az a nő szerintem kettőt is megérdemelt volt nem csak egyet. Én tényleg hiszek a nekem közötti egyenlőségben, éppen ezért tartom elfogadhatónak mindkét fél részéről a dolgot, ha valóban jogos.
2013. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Abban egyetértek, hogy pont ugyanannyira elítélendő, ha egy férfi megüt egy nőt, mint ha egy nő ütne meg egy férfit.

Abban viszont nem értek egyet, hogy az erőszak megoldás. Abban az esetben amikor a szülészeten is zaklatják az embert, akkor egyszerűen fel kell jelenteni, hogy folyamatosan zaklatja a nő a férfit. A nők egyébként szoktak ilyen bejelentéseket tenni... Talán ők az okosabbak.

2013. okt. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mirk ***** válasza:
75%
Senkinek sem kéne alapesetben megütnie senkit, de aki megérdemli, az megérdemli nemtől függetlenül.
2013. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nő addig nő, amíg nőként viselkedik és nem állatként.

Ettől függetlenül senkit sem megütni, csak ha életek múlnak rajta pl.

2013. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyedül a kis gyerek más tészta. Velük lehet picit elnézőbb az ember. Bár amikor az idős néni fejét rugdossa, akkor pl. nem.
2013. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
34%

Ha megütne egy nő és minden gond nélkül visszaütnék.


23F

2013. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy pasi csak ne ütögesse a nőket. Meg mást se. Én speciel nem ütöm meg a pasikat, szóval ha egy is megütne, nem tudom mit tennék. Ha valakik meg szokták ütni egymást, akkor egészségükre. Én nem teszek így, és nem is kezdek olyannal, aki csak így tudja kezelni az indulatait.
2013. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sörpocak ***** válasza:

Én is elítélem az erőszakot problémák megoldására, de sokkal lényegesebbnek tartom az azutáni következményeket / eseményeket. Pl: Mikor cigányok ütik meg egymást (apa-anya) ,akkor bizony elszörnyedek. Akkor is ha tehetősebb emberek csinálják ezt stb. stb. És ilyenkor jön képbe a szomorúbb történet. Mikor a vita után bűnbocsánat, bűntudat és minden felelősségérzet eltűnik, vagy felerősödik.


Most bontsuk részekre: (ha eltűnik)


Ha csak az egyik fél csinálta a gyalázatot, akkor az szégyenteljesebb és elítélendő. (enyhén szólva)


Ha mindkettő, akkor az valami borzalmas. Szerintem ott már szociális problémák vannak, hogy ennyire nincs értékrendjük és erkölcsük.


S, most feltételezzük, hogy felerősödik az elhamarkodott tettek iránti bűntudat :


Ha csak az egyik fél csinálta, akkor a szégyen ugyanúgy megmarad, de fenn áll a lehetőség, hogy jóvátegye, hogy megváltozzon. Mindenkivel megesik az elhamarkodottság, olykor (mint most) nagyobb őőő mértékben, de fő, hogy törekedjünk megismételhetetlenné tenni a dolgot.


Ha mindketten csinálták, akkor,,,akkor,,, őszintén szólva nem tudom mi mást mondhatnék. Itt ugyanaz érvényesül, mint egy-két sorral feljebb.


Azt muszáj megjegyeznem, hogy én itt csak filozofálok és próbálom objektíven megközelíteni az ilyen esetekhez kapcsolódó észleléseket/következményeket/véleményeket...Sajnos a valóság nem mindig az, amit leírunk itt. :S

2013. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"próbálom objektíven megközelíteni"


...

...


"szégyen"; "borzalmas"; "gyalázatot"; "szégyenteljesebb és elítélendő"


...


Szerintem gyakorold még az objektivitást.

2013. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sörpocak ***** válasza:
Jogos...akkor úgy mondom, hogy a közvéleményhez igazítva :)
2013. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!