Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az, amit pénzen nem lehet...

KZitus kérdése:

Mi az, amit pénzen nem lehet megvenni?

Figyelt kérdés

Furcsa, hogy sok ember még akkor is azzal van elfoglalva, hogy minél több, pénzen megvehető dolgot szerezzen be, amikor fennáll a veszélye, hogy elveszíti az állását, az otthonát, vagy akár a nyugdíját.


A reklámozók éppen az ilyen embereket veszik célba csábító ajánlataikkal: „Feltétlenül szükséged van egy nagyobb házra, egy jobb kocsira és márkás ruhákra. Nincs pénzed? Nem baj, vásárolj hitelre!” Sokaknak az a lényeg, hogy a látszatot még akkor is megőrizzék, ha úsznak az adósságban.


Előbb-utóbb azonban fel kell ébredniük.


A Biblia leírja, hogy mekkora ostobaság „az életben birtokolt javak látványos fitogtatása” (1János 2:16). Ha csak a javainkkal vagyunk elfoglalva, az elvonja a figyelmünket néhány sokkal fontosabb dologról, melyet pénzen nem lehet megvenni. Ezért a kérdés.



2013. okt. 15. 18:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#5, egyetértek! Én az ilyeneknek azt szoktam mondani, hogy menjen le a boltba, kérjen egy kiló kenyeret meg húsz deka felvágottat, majd a kasszánál mondja azt, hogy neki nincs pénze, szeretettel fizetne... (:
2013. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Különben kérdező, az 50-es években megszületett ama elmélet, hogy a hitel a gazdaság mozgatórugója. Egyszerűen lehetetlen annyi pénzt, még virtuálisan is előteremteni, amennyi érték van a mai világban. Ezért fontos a hitel, és hidd el, mindenhol jelen van! Ha bemész a boltba, beleraksz egy terméket a kosaradba, akkor az gyakorlatilag hitelbe van nálad egészen addig, míg a kasszánál ki nem fizeted. De, hogy ne legyünk ennyire elvontak: a bolt, ahonnan a fentebb említett árut veszed, a szállítónak nem azonnal fizet, hanem csak akkor, ha adott terméket eladta. Amíg a bolt nem tudja eladni a terméket, addig a szállítónál hitele van, hisz amíg nem adta el, nincs pénze.


Hidd el, fontos a pénz, de még a hitel is, mondjon bármit Isten szava. Csak nem a szegényeknek, a fizetésképteleneknek való. (:

2013. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves "# 12/12 Időpont ma 11:23"


Amit írtál az a mai világkép.

Ettől függetlenül vannak dolgok, amit nem lehet semmi pénzen megvenni. Például az életed. De még ez is mai értelmezésben relatív.

2013. okt. 26. 16:16
 14/19 anonim ***** válasza:

Mi az, amit pénzen nem lehet megvenni?


latszik az ide kommentelok atlag eletkora kb, ugy 25 ev lehet,mert eddig senkinek eszebe nem jutott emliteni az EGESZSEGET.


Idovel majd mindenki kitalalja, hogy egeszseg nelkul nincsen semmilye.

2013. okt. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyetértek kedves utolsó, és köszönöm.
2013. okt. 29. 18:22
 16/19 anonim ***** válasza:

"Pénzen, pénzért mindent meg lehet venni. "(3)


Hihetetlenül ostoba hozzászólás. Óriási csalódások várnak a kibocsájtója számára még. Amikor rájön, hogy baj van és a megoldást nem tudja pénzért venni. A bajok nem ott kezdődnek, ha valakinek nincs 'okos telefonja', a bajok ott kezdődnek, ha nem tud bölcsen és együttérzőn gondolkodni és érezni, hanem csupa előítélet és frázis szól belőle.

Nos, akkor hogy ne menjünk messzire, kezdjük ezzel, ezt például nem tudnád pénzért megvenni: én semmi pénzért nem mondanám erre a hozzászólásra, hogy értelmes, kreatívan gondolkodó, érző emberi lény írta.

2013. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Le lettem pontozva, pedig nem írok hülyeséget.

Az a baj, hogy ha pénzről van szó, mindenki SOK pénzre gondol. Okostelefon, laptop, hiperszuper akármi... Persze, ezek már luxuscikkek, én viszont nem erre gondoltam. Ha ABSZOLÚT nincs pénzed, ne mondd nekem azt, hogy boldog vagy, mert szeretsz valakit! Aki járt már abban a cipőben, hogy hó közepétől napjában egyszer evett száraz kenyeret, mert annyira rosszul ment neki, tudja, miről beszélek! Nem kell senkinek bemagyarázni, hogy korgó gyomorral, állandó kételyek közt, hogy holnap mi lesz, te akkor is mindenkit szeretsz, mert ez fontosabb, mint a pénz!

Az itt válaszolóknak mindenünk megvan, és így könnyű szájalni. Hál' Istennek, nekem is megvan már mindenem, sőt, még több is, de volt olyan, hogy éhesen, könnyek közt forgolódtam a hideg szobában az ágyamon, mert SEMMIM nem volt... Nem kívánom, hogy jöjjön el ilyen időszak az életetekben, de akkor tuti megértenétek, miről beszélek! Erre írtam, hogy próbálj a boltban fizetni az átkozott szereteteddel!!!

2013. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"az átkozott szereteteddel!!!"


Gratulálok. :((

De hát nem ez volt a kérdés!

Hogy kell-e pénz a megélhetéshez, vagy sem.

Kell a pénz a megélhetéshez, igen.

A kérdés pedig:

"Mi az, amit pénzen nem lehet megvenni?"

2013. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy a keserűség olyasmit hoz ki valakiből, hogy átkozottnak nevezi a szeretetet.

Pedig igaza van a fönti válaszolónak, egyáltalán nem erről szólt a kérdés.

2013. nov. 25. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!