Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kiabálunk amikor veszeks...

Miért kiabálunk amikor veszekszünk?

Figyelt kérdés

#veszekvés
2013. okt. 11. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ilyenkor a saját mondanivalónkat helyezzük előtérbe, nem érdeklődve a másik mondanivalója után. És mivel fontosnak tartja mindkét veszekedő fél a saját mondandóját ezért mind a ketten túl akarják kiabálni a másikat.
2013. okt. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hangoskodás az agresszió kifejezője.

AZ állatok is így csinálják.

2013. okt. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én azt hallottam,hogy ilyenkor a két veszekedő ember lelke nagyon messze kerül egymástól és ezért kiabálnak az emberek. Nem tudom,hogy igaz-e mindenesetre aranyos magyarázat.
2013. okt. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Aki kiabál, az az ÉRVEKET pótolja HANGERÖVEL.


Értelmes ember NEM kiabál és NEM veszekszik, maximum vitatkozik a másikkal, de akkor ÉRVEL és nem KIABÁL!

2013. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#5:


HA NEM KIABALSZ, AKKOR MIERT IRSZ NAGYBETUVEL!!! ;D

2013. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 yuda ***** válasza:

Szerintem azért, mert abban a felhevült állapotban a maga igazát látja egyfajta beszűkült állapotban és ösztönösen(rosszabbik ösztön sajnos) kiabálással a másikat el akarja némítani, hogy csak őt hallgassák.

Valójában ez egy kakaskodás.


Egy normál lelkiállapotban mindkét fél rugalmas, hajlamos a másik nézőpontját megérteni, de veszekedéskor ez leszűkül saját magára.

2013. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 09:14-es: nem kiabálni akarok, csak itt nincs lehetöség másként kiemelni a lényeget, mint nagy betükkel, ha lehetne, akkor dölt vagy vastag betüket használnék.


Éppen ezért a nagy betüs írást nem csak kiabálásnak lehet intepretálni, hanem nyomatékosításnak.

2013. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!