Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Europaban miert olyan onzoek...

Europaban miert olyan onzoek az emberek?

Figyelt kérdés
Nem mindekire vonatkozoan mondom, de a danok, norwegok, svedek es finnek szerintem a legonzobbek,de nem ertem hogy mitol lettek ilyenek ezek a nepek, oke hogy hideg es zord az eghajlat, de az oroszoknal is hideg van, es ott megis szazalekaranyban sokkal odaadobbak az emberek, mint az europai unioban. Miert lettek ilyen szivtelenek az europai emberek?

2013. okt. 4. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak tartózkodóak. De ez is lehet, hogy csak sztereotípia.
2013. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem , ez tapasztalat! 3 ev kinti elet, fogalma sincs a skandinavoknak arrol hogy valakit meghivj egy italra, vagy megajandekozd....
2013. okt. 4. 14:23
 3/10 A kérdező kommentje:
Amugy special az eszaki nepekre gondolok, akik egyebkent meg gadagok is...
2013. okt. 4. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Én még ezt sem nevezném egyértelmű önzésnek. (Bár nem éltem ott.)

Nem lehet inkább szokásbeli különbség? Talán náluk nem szokás, csak családon belül.

2013. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de en olyan emberek velemenyet varom aki mar jart kint, egyebkent eleg nagy onzes, ha kersz egy pohar vizet valahol mert rosszul vagy es, nem adnak, csak kinalgatja az uditojet penzert, es ez nem egy helyen igy van,aki egy pohar vizet sajnal az elvesztette az emberi mivoltat, es a primitiv barbarok szinvonalara sullyedt!
2013. okt. 4. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:

"ha kersz egy pohar vizet valahol mert rosszul vagy es, nem adnak, csak kinalgatja az uditojet penzert"

Az mondjuk tényleg durva. :o

2013. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Es tenyleg ilyenek a danok, a svedek es a norwegok....ezert rengeteg az alkoholista, az ongyilkos es a drogos! Ellentetben az olaszokkal ahol csupa jo szivu ember van foleg delen!!! Csak nem ertem mitol lettek ilyen vadak eszakon az emberek,3 helyen is probaltam vizet kerni mert szivbeteg vagyok es sok vizre van szuksegem, es nincs mindig penz ra hisz itt nagyon draga minden! Az olaszoknal, mosolyogva ad egy pohar vizet es hozzateszi, hogy gyere barmikor, szivesen latunk...
2013. okt. 4. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Kitől kértél vizet? Mert ha egy társaságnál kérsz vizet, akkor adnak, és nem fogja a hűtőből az üdítőt kivenni hogy "2 euró kell?" Ha meg boltban vagy rosszul, akkor természetes hogy kifizettetik veled a vizet is..

Voltam Svédországban 6 hónapot, én nem tapasztaltam hogy önzőek lennének. Eleinte bizalmatlanok voltak, de nem voltak bunkók, vagy szemetek..6 hónap utána mikor eljöttem, még búcsú vacsorát is csináltak.

Viszont annak szokásaik amik nem önzőségből fakad, csak olyanok és kész..

Ahogy az angoloknak is vannak szokásaik

PL: Ha meghívnak szülinapi partira amit egy étteremben vagy pub-ban zajlik, akkor csak az étel az amit a vendégadó ad. Az italért neked fizetned kell, legyen az sör vagy üdítő vagy ásványvíz.

Ha ne adj isten úgy döntesz, hogy meghívod a svéd vagy angol barátodat Magyarországra, hogy ismerje meg az országodat, akkor ők a meghívást úgy gondolják hogy mindent te állsz. Szállás, kaja, belépők, mindent..


Még valamit. Voltam már Ukrajnában is, és ők hasonló vendéglátók mint mi magyarok.

Rengeteg kaja, és pia, és minden harmadik mondat

"Egyél! nem vagy éhes, nem vagy szomjas? egyél!"


Ukrajnában a 3 hetünk alatt minden nap meghívtak minket ebédre, vacsorára. Sosem éheztünk, vagy sosem voltunk szomjasak..

Viszont voltunk svéd vendégségben és angol vendégségben is, ahol a apró perecen, és pár chipsen kívül semmi nem volt.. Kaját nem kaptál, pedig úgy hívtak vendégeket hogy közös ebéd vagy közös vacsora...

De ez sem önzőség a részükről, hanem ők így csinálják..

2013. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Azaz, önzőek. :)


Én sem találtam még olyan népeket, mint az oroszok. Más a mentalitás, könnyebben megosztanak veled bármit, de el is veszik tőled. Nyugaton ez nincs. Régebben azt gondoltam, hogy a szoci nevelés (társadalmi, kollektív) volt eltérő a nyugati individualizmustól. Ma már nem vagyok benne biztos.

Én is külföldön élek, itt sem olyan barátságosak az emberek - viszont nem is olyan barátságtalanok, mint mondjuk otthon. Egy magyar vagy családtagként bánik veled, vagy ellenségként. Engem ez is megvisel, ha meg is szoktam, vagyis nem csodálkozom rajta.

Menj abba az országba, ahol jobban érzed magad. EZek nem csak kliség...létező eltérések.

2013. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert a nordikus árja mindig is az volt.
2013. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!