Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Köszönésnél mostanában miért...

Köszönésnél mostanában miért nem mondja senki a teljes nevét?

Figyelt kérdés
Fiatalabb korosztályban (30 alatt) észrevettem hogy társaságban vagy sokszor akár munka terén is bemutatkozáskor annyit mondanak "Szia, Józsi vagyok" "Szia, Evelin". Miért lett ez a szokás? Én mindig úgy mutatkozom be bárhol, hogy "Szia, Szabó Tamás vagyok" (ha baráti a légkör akkor hozzáteszem hogy "Hívj Tominak")

2013. szept. 4. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Mert az úgy olyan hivatalos, és 1-2 alkalom szerintem eleve kizárja a teljes neves bemutatkozást! Legalábbis számomra furcsán jönne ki.
2013. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig a teljesen nevemen mutatkozok be, néha hülyén is érzem magam, hogy mindenki csak "Tomi"t mond, én meg a teljes nevemet. :-D Nem tudom miért alakult így, de engem is érdekelne.

21L

2013. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Helyesbítek: nem mindig, de legtöbbször. Bulikban pl. csak én is annyit mondok, hogy 'Viki', de ha csak simán összefut ismerősöm az ismerősével, neki teljes névvel.

2013. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem tanította őket senki jómodorra. Mit vársz ezektől a fiataloktól, a múltkor is szépen levezették nekem, hogy nem akarnak "jó napot kívánok"-kal köszönni, mert az -most figyelj- túl hivatalos.. Helyette csókolomoznak, huszonévesen, mert az nem hivatalos (nem családon belül, munkahelyen) Olyan szinten tudatlanok az etikett témakörben, hogy az riasztó.
2013. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűek.
2014. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!