Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mi kulturánk figyelembevétel...

A mi kulturánk figyelembevételével melyik fajta temetést preferálod? Miért?

Figyelt kérdés
Ma a temetőben jártam, kettőben is. Egyikben négy hónappal ezelőtt temették el egy ismerősömet, aki egy erőteljes, szép szál ember volt, amig nem lett beteg. Elborzadtam a gondolattól, hogy ennyi idő uán valszinű már kikezdték a férgek és folyamatosan enyészik el a föld alatt. Én minden esetre nem ezt a véget szeretném magamnak. És ti?
2009. okt. 31. 21:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem tudtam befejezni és elment félkészen...

A temetés módja attól is függ, mennyire akarják sokkolni a jelenlevőket. Pld. apámat koporsóba temették. Ez egy nagyon látványos, az érzelmekre erősen ható módszer. Fájóbb elengedni a halottat, mikor látod, hogy a szemed előtt kerül a föld alá, potyog rá a föld, végül egy hant jelzi, hogy ott van. Anyámnak urnás temetése volt, így került a papa sirjába. Ott egy kis urnával szembesültünk és hiába bucsúztatta szépen a pap, az a tudat, hogy már nem a test van ott, hanem annak csak a pora, enyhébb fájdalmat okozott. Sokszor az a cél, hogy a jelenlévők minél jobban rendüljenek meg /ezt szolgálja a fájdalmas zene is/ Pld.Csak a jók mennek el/, legyen emkékezetes a temetés, stb. Tehát már rég nem a halottról szól, hanem az őt bucsúztató emberekről. Sok ember talán tiltakozna a nagy felhajtás ellen, ha megtehetné. Az üzleti része pedig már egyenesen felháborító. Lassan olyan árak lesznek, hogy csak tetemes kölcsönökkel, innen-onnan összeszedve a rávalót lehet megtartani egy temetést.

2009. nov. 1. 18:02
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát az árak tényleg elfogadhatatlanul pimaszak, Én adtam az első választ és a koporsós temetést preferáltam. De ez régen falun úgy volt, hogy az egyházé volt a temető, aki semmiféle helypénzt nem kért senkitől. Az ismerősök vitték ki a halottat a temetőbe, hűtés sem volt, ami mondjuk nem a legjobb. A halál másnapján már temették is a halottat. Csak a koporsóra és a szemfedélre kellett költeni, meg a pap és a kántor minimális díjára. Más világ volt. De akkor mindenki méltósággal el tudta temetni a halottját, a legszegényebb ember is. A kérdező kommentjeivel egyetértek.
2009. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
Én a második válaszadóval értek egyet.Én sem akarok temetést és síremléket sem,sőt azt sem szeretném, ha a temetőben szórnák szét a hamvaimat.Én is a természetet választom.Természetesen az előttem lévőket, a saját akaratuk szerint fogom eltemettetni.Az én családomban eleinte koporsós, majd urnás temetkezés és síremlék volt idáig.Azt hiszem én leszek az első, aki így rendelkezett.Én azt szeretném, ha egy gödörbe szórnák a hamvaimat és ráültetnének egy facsemetét,valahol az erdőben,jelöletlenül.
2009. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én figyelmen kívül hagynám a kultúránkat és hamvasztás után egy buddhista sír-oszlopba helyezett urnában tengetném halálom :)

Szerintem szebb és van valami ami megfogja az ember ha egy ilyen előtt megáll. Bár találjon valaki olyan rokont aki három szál füstölővel és ételáldozattal jár ki a kedves elhunythoz egy ilyen temetés után, miközben meg sem közelíti ezt a vallást/szokást...

2009. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!