Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mi kulturánk figyelembevétel...

A mi kulturánk figyelembevételével melyik fajta temetést preferálod? Miért?

Figyelt kérdés
Ma a temetőben jártam, kettőben is. Egyikben négy hónappal ezelőtt temették el egy ismerősömet, aki egy erőteljes, szép szál ember volt, amig nem lett beteg. Elborzadtam a gondolattól, hogy ennyi idő uán valszinű már kikezdték a férgek és folyamatosan enyészik el a föld alatt. Én minden esetre nem ezt a véget szeretném magamnak. És ti?
2009. okt. 31. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A koporsós temetést. Én gyerek koromban csak ezt láttam falun, el se lehetett volna képzelni mást. Valahogy akkor még a legszegényebb emberek is el tudták temetni a halottaikat koporsóba. Csak ez adja meg a kellő méltóságot. És nehogy már a saját rokonomtól undorodjak, vagy ne akarjam látni.


A hamvasztásos temetésnek a földbe temetéses változatát még esetleg el tudom képzelni, bár ez is már nekem valami olyasmit jelent, hogy szabaduljunk meg tőle minél egyszerűbben.


A szórásos temetéstől aztán végképp ki vagyok borulva. Volt egy viszonylag közeli rokonom, akit így temettek két éve. Teljesen visszataszító volt az egész. Álltunk ott egy téren, aminek a sarkában egy kupac fonnyadt-rohadt virág volt. Pár perc múlva már a mi virágaink is ott végezték. Az egész mindenestül úgy 10 perc, de már a sarkunkban volt a következő csapat. Erre végképp csak szívtelen és nagyon fukar emberek képesek. (Mert hogy ez a legolcsóbb "temetés".)

2009. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsö válaszolónak: nem értek veled egyet, én azt szeretném, ha engem hamvasztanának és utánna szétszórnának, de nem egy meghatárzott helyen, hanem egyszerüen valahol a természetbe. Nem azért, mert olcsó, számomra nem pénz kérdése, hanem elvi okai vannak.

A temetökben a legtöbben nem a halottra gondolnak, hanem arra, hogy mit szólnak a szomszédk/ismerösök, ha nem minden van rendben.

Aznkivül már azt se értem, hogy a teme´tésböl miért kell egyeseknek üzletet csinálni, de az már végképp visszataszitó, hogy még utánna is éveken keresztül mindig csak azért kell fizetni, mert ott van egy valakid eltemetve, csinálni nem csinálnak semmit,de azért a markukat tartják. Természetesen nem mondom visznt, hgy nekem van igazam, mindenkinek magánügye.

A kérdezönek: nem tartom visszataszitónak, hogy a halott idövel elenyészik, ez a természetes.

2009. okt. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha meghaltál, valószínűleg mindegy lesz neked. Viszont hallottam élve eltemetett emberekről, ezért szerintem biztonságosabb a hamvasztás. A szerveimet is felhasználhatnák, mert nekem úgysem fognak kelleni.
2009. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

A kérdés úgy szólt, hogy a mi kultúránk figyelembevételével! A magyar kultúrkörben, még a kereszténység előtt is mindig a földbe temetkezés volt a jellemző (ahogy a hunoknál, szkítáknál is). A koporsó, ha így jobban tetszik, és én is ezt fogom választani.

A hamvasztás indoárja (germán, római, stb.) szokás volt, én pedig nem vagyok egyik sem, hanem magyar vagyok.

2009. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

23:17-es: a kérdést ha igy értelmezed,akkor nincs is értelme, akkor CSAK A KOPORSÓS jöhetne számitásba, de akkor meg mire lenne jó megkérdezni.

Én ugy értelmeztem, hogy aki ebben a kulturkörben kött fel, az mit tud elképzelni magának - csak a földbe temetést, vagy mást is, annak ellenére, hogy ez még szokatlan sokaknak.

Egyébként nem hiszem, hogy mindenben elutasitod, ami nem magyar, nem szeretem, ha valaki álszent módon magyarkodik, de közben az indogermánból azt azért használja, ami neki elönyös (pl. a komputer, az internet, hogy csak két olyat mindjak, amit biztos, hogy nem utasitasz el azért, mert nem magyar.)

2009. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti, ha te magyarként akarod magad temettetni, akkor lovon ülve tetteted magad egy sirba, a vagyontárgyaiddal köritve? Mert egyébként nem magyar, hanem középeurópai módon akarod, hogy temessenek. Ne magyarkodj ott, is ahol hülyesés - vagy ha igen, akkor élj ugy, mint az ösmagyarok, és ne hasznalj semmi nem magyar dolgot.
2009. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sejtettem hogy le leszek hurrogva, meg félre lesznek értelmezve a szavaim. Ki beszélt itt bármiféle ősmagyarkodásról???? Ki beszélt itt arról, hogy mindent elutasítok ami indogermán???? Mert én nem. Csak leírtam a véleményem, meg hogy én hogy fogom magam temettetni! MELLESLEG EZ AZ OLDAL AZÉRT VAN HOGY A VÉLEMÉNYED LEÍRT! Az meg a másik, hogy bocs, de szerintem az ember végső útja, az hogy hol pihen nagyon nem egy kategória a komputerrel és hasonló dolgokkal. De teljesen mindegy, ezen az oldalon úgyis le van szólva az ember ha megírja a véleményét. Ha ki akarok költözni nyugatra akkor az a baj, hogy "mit majmolod a jenkiket?", stb.. Ha meg magyar módra akarom magam temettetni, akkor meg "mit ősmagyarkodsz?". Hát nemtudom, akkor biztos a nagyapám meg az ő apja is ősmagyarkodott, meg Isten tudja még kicsoda. Ez van, semmi nem jó az átlagembernek, mindegy mibe, csak bele lehessen kötni. Azon csodálkozom hogy árpádsávozás meg kurucinfózás nem volt még, de azon röhögtem volna, mert nagyon nem az én stílusom az...
2009. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én hamvasztásos temetést szeretnék...na nem azért, mert nem tetszik,ahogy rohad a testem(az már engem akkor mit fog érdekelni), hanem azért, mert már kicsi korom óta az a legnagyobb félelmem, hogy élve eltemetnek... tudom, hogy a mai orvostudomány mellett már ennek nagyon kicsi az esélye, de ez egyfajta fóbia... ha tudom,h elégetnek,biztos lehetek abban,hogy nem kelek fel egy koporsóban...(20/L)
2009. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a hamvasztásnak lehetnek még technikai előnyei is: manapság már egyre több temető telített, egymásra temetések fordulnak elő elég sűrűn, ráadásul nem egyszer az is megtörténik,hogy szegény halottak csontjait egy építkezésen forgatják ki a földből a gépek, mert ugye terjeszkedünk, kell a hely... a hamvasztás helytakarékos, egy átlagos koporsó helyére elfér akár 10 ember is, és nem is kell feltétlenül a földbe temetni a hamvakat (pl édesanyám keresztanyja urnában van), és akkor is meg lehet adni a kellő tiszteletet...
2009. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, már a mi kultúránkba is bőven belefér a hamvasztás, hiszen eléggé elterjedt. És egyre inkább terjed.Tőlünk az volna igazán idegen, ha pld. máglyán égetnék el a halottat
2009. nov. 1. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!