Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek az erdélyi magyarok...

Milyenek az erdélyi magyarok és hogyan kell viselkedni velük?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom, hova tehetném fel ezt a kérdést. Két hét múlva jön kirándulni egy erdélyi osztály kirándulni és mi kell fogadjuk őket. (15 F)
2013. aug. 25. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanúgy kell viselkedni velük, mint bármelyik más vendéggel. Lehetőleg ne politizáljatok velük.
2013. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Pont olyanok mint te vagy. De lehet okosabbak.
2013. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legyetek barátságosak, figyelmesek, kedvesek a vendégekkel. Ez érvényes mindig, itt is.
2013. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:

Viselkedjetek normálisan mint más emberekkel, a hülyéskedésben vigyázzatok hogy ne érezzék úgy mintha lenéznétek őket. Ne próbálgassátok a mű népiességet,vidékiességet. És ne úgy mintha azt feltételeznétek hogy a felét sem értik annak amit mondtok. Ha az ő´szavukban valami furcsát fedeztek fel, arról szólhattok, csak ne gúnyosan vagy kioktatóan.

Mert úgy járhattok mint a oláh pakulár aki ufót látott.

☺ Az úgy vót, hogy a regátban az a hír járta, jönnek az ufók. Ki is hirdették a faluban, hogy kicsik, zöldek és dülledt a szemük. Ha valaki találkozik velök szépen szóljon hozzájuk, mutatkozzon be és kérdezze meg mit akarnak. Legeltetett a polyánán Ioan és egyszer csak látja a bokor alatt a kis zöld dülledt szeműt. Eszébe jutott amit a faluban hallott és így szólt: - én lenni Ioan, én lenni itt pásztor és én itt legeltetni. Te ki lenni?

Az ufó így felelt: - én meg Ábel vagyok az erdész és itt sz@rok. ☺

2013. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 theluckyone válasza:
49%
En erdelyi magyar lany vagyok ,es mar sokzor vettem eszre , hogyha atmegyek Gyulara , akkor az ottaniak romannak neznek es ezt nem is titkoljak.Legyel veluk kedves es rendes mint mindenki massal.
2013. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!