Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem tudok nagy tömegben...

Miért nem tudok nagy tömegben természetesen viselkedni?

Figyelt kérdés

Észre vettem magamon, hogy nem vagyok természetes, sőt megfeszülök, olyan emberek társaságában akiket nem ismerek.

Ezt például akkor veszem észre, amikor koncerten vagyok haverokkal és valahogy nem tudom magamat adni, úgy érzem mintha állandóan tartanom kellene valami külső negatív hatástól, mintha mindenki engem bámulna és ezért nem tudok önmagam lenni. Nem értem ez miért lehet, annak ellenére, hogy anno sok ilyen eseményen vettem részt, de akkor ahogy emlékszem, nem volt ez rám jellemző, de mostanság eléggé eluralkodott ez az érzés rajtam. Eléggé frusztráló, mert így ilyen állapotomban még csajokkal sem nagyon tudok ismerkedni, (pedig ez sem lenne mellékes dolog) de valahogy beblokkolok. A külsőm miatt nincsenek belső, nyomasztó gondolataim, nem ezzel van a bajom, de gondolom valami csak nincs rendjén ha ilyen belső frusztrációk tartanak hatásuk alatt.



2013. ápr. 28. 02:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem történt az életedben valami változás, mielőtt felfedezted magadon ezt a tünetet?

Gondolok itt gyászesetre, szerelmi csalódásra, környezetváltozásra stb. Valami olyan eseményre, ami esetleg mélyebb nyomot hagyott benned, mint gondoltad volna?

2013. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy szerelmi bánatban eléggé sűrűn részem volt, de kinek nem. Úgy érzem, hogy ezeket a csalódásokat az akkori barátnőimben feltudtad dolgozni.

Ezen felül a szüleim is elváltak már pár éve, de persze a Magyarországon uralkodó remek pénzügyi helyzetnek köszönhetően, nem engedhetik meg, hogy külön éljenek, így kéntelenek egy fedél alatt élni, de mondjuk annak ellenére ami történt köztük jól megvannak, ahogy én látom. Nem hinném, hogy ezek a tények billentet engem ki a normális, kiegyensúlyozott életből, eléggé idős vagyok ahhoz, hogy a szüleim válását is feldolgozzam.

2013. ápr. 29. 10:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Apropó, környezet váltásról jut eszembe. Szülői nyomásra főiskolára mentem, ott az első évem felhőtlen volt, akkor úgy éreztem, hogy minden ok, főleg amikor szórakozni voltam el, nem gyötörtek olyan gondolatok amiket a kérdésem alatt ecseteltem már. Aztán a következő években egyre jellemzőbb lett rám az, hogy minél kevesebbet mozduljak ki, ha tehettem akkor inkább csak a kolesz szobában maradtam a megszokott jó arcokkal. Ekkor már valamilyen szinten éreztem ezt a belső frusztrációt, de nem igazán törődtem vele.
2013. ápr. 29. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!