Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell olyan ember iránt...

Miért kell olyan ember iránt erőszakkal érdeklődni, aki láthatóan nem akar barátkozni?

Figyelt kérdés
Itt főleg olyan esetekre gondolok, akik odamennek iskolában vagy akárhol egy fülhallgatóshoz megszólítani, hogy mit hallgat, meg aki olvas, attól hogy mit olvas, ha az illető csak szimplán nem akar beszélgetni, akkor is nyomulnak, kérdezősködnek, aztán meg le van hordva minden antiszociális bunkónak, csak mert introvertáltabb..Miért kell ennyire tolakodni?
2013. aug. 19. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert ez a barátságos, illedelmes viselkedés. Azt nem lehet kitalálni, ha valakinek ez nem esik jól, csak ha megmondja. Mondd meg, azt jól van!:)
2013. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam már így. Igyekszem ilyenkor csak udvariasan mosolyogni, és nem reagálni. Olvasok, kinézek az ablakon, pötyögtetem a telefonomat. Jelzem, hogy nem vagyok vevő a dumálgatásra.

Vannak, akik így próbálnak valakivel szóba elegyedni, lehet, magányosak, vagy egyszerűen csak unatkoznak, vagy jófejkedni akarnak.

2013. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egyszerűen meg kell mondani, hogy most nem szeretnél magadnak társaságot. Nekem is volt ilyen osztálytársam, aki rettenetesen közvetlen volt, de engem ez zavar, és nem igazán vagyok vevő az ilyenfajta közvetlenségre, miután alig ismertem. Elmondtam neki, hogy nem a személye zavar, csupán én ilyen vagyok, és megértette. Az ilyen típusúak sokszor egyszerűen nem értik ezt a dolgot, és ha nem mondod el nekik, nem is fogják megtudni.
2013. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez minden, csak nem illedelmes...
2013. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1., ez pont, hogy nem udvarias viselkedés. Főleg nem a zenehallgató emberrel szemben. Nyilván nem véletlenül hallgat zenét - azért, mert épp ehhez van kedve, nem ahhoz, hogy vadidegenekkel beszélgessen. És aki ezt nem akarja felfogni, az szerintem nagyon neveletlen és tolakodó.


Egyébként én is utálom az ilyen embereket. A kedvenceim az idős nénikék, akiknek a buszon levő 100 ember közül nyilván azzal kell beszélniük, akin füles van, és szorgalmasan kocogtatni a vállát, a végén meg elhordani mindenféle hülye takonynak azért, mert nem ugrott azonnal haptákba. És az esetek többségében nem is vmi értelmes kérdést tesznek fel, hanem csak unatkoznak, és el kell mondani vkinek, hogy rossz az idő meg mennyivel olcsóbb a cukor a Lidl-ben ma. Rosszabb esetben meg az öltözködési stílusomon fintorog vagy elkezdi a minden mai fiatal neveletlen, bezzeg az én időmben c. kiselőadást. És ezek miatt böködi a vállam, hogy vegyem ki a fülhallgatót...


De vannak az ilyen helyi menő csávók is, akik akkor sem szakadnak le az ember lányáról, ha az láthatóan nem reagál vagy lesújtóan néz rá, urambocsá' még meg is mondja, hogy bocs, nem érdekelsz.


Én ezekben az esetekben egyébként ha lehet, akkor ott hagyom az ilyen tolakodó, bizalmaskodó embereket, hátha rájönnek, hogy milyen neveletlenek.

2013. aug. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen vannak olyan emberek, akik nem veszik észre, hogy tolakodóak, ha meg megpróbálod udvariasan lerázni őket, akkor megsértődnek. Tapasztalataim szerint az egyetlen lehetséges védekezés ellenük a fizikai elkerülés. Menj be szünetben a könyvtárba olvasni, vagy ha nagyon nincs más, az egyik vécéfülkébe is bezárkózhatsz.
2013. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
aki nem akar barátkozni az úgysem lesz a barátod, úgyhogy felesleges is tolakodni olyanoknak akiket az illettő nem akar
2013. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Hát nem tudom, én világéletemben meg voltam győződve róla, hogy mindenki arra vágyik, hogy barátkozzanak, kommunikáljanak vele, és aki nem csinálja, az félénk, és plussz segítségre van szüksége, és én karitatív dolognak tartom, ha valaki segít nekik kinyílni.

Most őszintén, ki vágyik arra, hogy elvonuljon egy társaságban és senki ne akarjon hozzájuk szólni?.... Ilyen szerintem nincsen egyszerűen.

Az itteni kérdések nagy része is arra irányul, hogy hogyan érjék el azt, hogy úgy viselkedjenek velük, mint ahogy itt a topicban pont kifogásolják....:-o

2013. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamennyire igazad van, én is szívesen barátkozom másokkal, de vannak, akik szinte belemásznak a személyes aurádba. Én speciel utálom, ha valaki olyan akar megölelni, akit alig ismerem, másnak ez lehet természetes, de nekem pont nem az. Az ilyen gesztusokhoz kell már bizonyos szintű ismeret, és sok ember kihagyja ezeket a lépéseket, aztán egyik pillanatról a másikra már a legjobb barátod akar lenni. Engem pusztán ezek bosszantanak.
2013. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy egyszerűen nincs kedvem az emberekhez.Nem érzem jól magam, nincs jó hangulatom, örülök, hogy élek és semmi kedvem bájcsevegni.Legkevésbé az udvarias jelző jutna eszembe arról, aki ilyenkor mászik rám vigyorogva.Az nem baj, ha kérdez valamit.De ha látja, hogy nem vagyok beszédes kedvemben, akkor illedelmesen sétáljon tovább.
2014. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!