Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok orvos miért nem ismeri az...

Sok orvos miért nem ismeri az órát?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én becsülöm az orvosok munkáját, ha jól végzik, csak nem értem ezt a dolgot, és az ehhez társult viselkedést.


Rengeteg orvossal találkoztam már, aki fél, 1 vagy akár másfél órával később kezdi meg a rendelést, mert vagy akkor ér oda, vagy olyan kedve van. De a rendelési idő lejárta előtt meg már a betegek előtt látványosan panaszkodnak, és dühöngnek, hogy "már megint túlóráznom kell".


Amikor ha pontosan bejönne, simán végezne a rendelési idő végéig. (tapasztalat)

Megértem, h más munkájuk is lehet, de ha nincs, akkor miért nem jönnek be időre?

Miért a betegeket hibáztatja vmelyik orvos azért, mert ő nem hajlandó időben elkezdeni a rendelést?



Vagy hogy van ez? Csak én nem értek ezzel egyet?


Ti tapasztaltátok ezt már, vagy csak én lakok rossz helyen?



2013. aug. 3. 17:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg orvosnak van ügyelete a rendelési idején kívül, ahol nyilván nem lehet csak úgy ott hagyni betegeket, sürgősebb eseteket mindenképpen ellátja, ráadásul orvoshiány is van, egyáltalán nem kizárt, hogy ő viszi hoszzú órákon át az egész osztályt. Na most képzelj el egy éjszakázás utáni rendelési időt.

Aztán az én házi orvosom pl nem csak nálunk rendel, hanem közeli falvakba is kijár. Sürgősebb esetekhez ki is megy, ahogy a többi is. Emlékszem, mikor kicsi voltam a gyerekorvosom simán kijött hozzánk, aztán autóba pattant és ő maga vitt engem a kórházba, mert olyan súlyos volt, hogy így előbb odaértünk, mintha mentő vitt volna. Na, szerintem ez elég magyarázat arra, hogy miért nem érnek oda időben.

2013. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Majd mindenki írt a közbejött vagy sürgős orvosi munkáról.Kedves Kérdező! Szoktad az órádat nézni amikor beszélgetsz? Amikor az orvos meghallgatja a beteget (panaszáradat esetén nem lehet lelőni a beteget)utánanéz,megvizsgálja a tüneteket azt nem lehet sok esetben időre elvégezni.
2013. aug. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Flector 67 válasza:
Kíváncsi vagyok, mit szólna a kedves kérdező, ha a doki 30 perc után azt mondaná, elnézést, nem fért bele az idő, majd jöjjön legközelebb.
2013. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
40 perc? 1 óra? Ahhh Én egyszer 5 órát (5 óra! "öt") vártam egy rendelésre míg a doki odaért. Viszont megértem, mert a másik doki szabadságon volt, meg utána nem "szentségelt" hogy túlóráznia kellett.
2013. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Én volt hogy 9 órán keresztül vártam és ha nem szólok az orvosnak, hogy lekésem az utolsó vonatom, akkor még ki tudja meddig kellett volna várnom.
2013. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A miénk mindig,kivétel nélkül 3/4 5 körül kezdi a rendelést 4 óra helyett,én már rutinból később megyek hozzá:) Azt azért nem hiszem el,hogy mindig betegnél van...
2013. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!