Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok orvos miért nem ismeri az...

Sok orvos miért nem ismeri az órát?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én becsülöm az orvosok munkáját, ha jól végzik, csak nem értem ezt a dolgot, és az ehhez társult viselkedést.


Rengeteg orvossal találkoztam már, aki fél, 1 vagy akár másfél órával később kezdi meg a rendelést, mert vagy akkor ér oda, vagy olyan kedve van. De a rendelési idő lejárta előtt meg már a betegek előtt látványosan panaszkodnak, és dühöngnek, hogy "már megint túlóráznom kell".


Amikor ha pontosan bejönne, simán végezne a rendelési idő végéig. (tapasztalat)

Megértem, h más munkájuk is lehet, de ha nincs, akkor miért nem jönnek be időre?

Miért a betegeket hibáztatja vmelyik orvos azért, mert ő nem hajlandó időben elkezdeni a rendelést?



Vagy hogy van ez? Csak én nem értek ezzel egyet?


Ti tapasztaltátok ezt már, vagy csak én lakok rossz helyen?



2013. aug. 3. 17:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ilyen volt itt az egyik körzeti orvosnő. kb 40 perccel később kezdett el rendelni, mert öltözködött, kávézott, beszélgetett az asszisztenssel. A rendelési idő vége felé (mert vissza kellett mennem) meg már szentségelt, meg hogy mennyire elege van az állandó túlórából.


De hát ezt pont saját magának köszönheti......

2013. aug. 3. 17:23
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
A normális, illetve a szakmájukhoz értő orvosok már rég külföldön vannak.
2013. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb orvos a rendelés ELÖTT megy ki a fekvöbetegekhez, és EZÉRT nem ér oda idöben. De addig is a munkáját csinálja.
2013. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez olyan, mintha az útépítő munkások az összes arra járónak anyáznának, mert rossz a fizetés...
2013. aug. 3. 17:26
 5/16 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt nem is tudtam.
2013. aug. 3. 17:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én főnököm rendelés előtt betelefonál, felveszi a beteghívásokat és a sürgős esetekhez azonnal kimegy. Ugyanezt folytatja rendelés után. Nem csak az a négy óra a munkaideje, amit bent tölt..
2013. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én háziorvosom nemcsak nálunk rendel, hanem egy közeli faluba is kijár. Meg persze a fekvőbetegekhez is, ahogy előttem írták, mindkét körzetben. Ő is mindig rohan szegény.

Ráadásul most itt vannak a nyári szabadságolások, így egymást is helyettesítik az orvosok.

Ami pedig a fáradtságot illeti, tudnod kell, hogy a mindennapi éjszakai és a hétvégi ügyeletet is nekik kell ellátni, és gyakran kerül rájuk a sor, aztán ha egész éjjel ügyelt, reggel meg mennie kell a körzetébe, akkor nem csoda, ha hulla.

2013. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%
Akkor írják ki, hogy a rendelési idő kezdete bizonytalan. Mindenkinek vannak problémái. Csak ők tudják, hogy az emberek valamilyen szinten kiszolgáltatottnak érzik magukat az orvossal szemben és így megtehetik, hogy"rugalmasan kezelik" a rendelési időt.
2013. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Akkor írják ki, hogy a rendelési idő kezdete bizonytalan. Mindenkinek vannak problémái."


És ezt hogy gondolod? Kiirja, hogy elvileg 8-tól van rendelés, de mivel LEHETSÉGES, hogy közbejön valami sürgösebb eset, nem biztos, hogy odaér? El tudod képzelni, milyen káosz lenne? a betegek a rendelési isö vége elött fél órával jelennének meg, az orvos meg elöször várt több órát arra, hogy jöjjön valaki, utána meg túlórázhat 4-5 órát.


"Csak ők tudják, hogy az emberek valamilyen szinten kiszolgáltatottnak érzik magukat az orvossal szemben és így megtehetik, hogy"rugalmasan kezelik" a rendelési időt."


Ebböl látszik, hogy fogalmad sincs a munkájukról, NEM a kiszolgáltatottságot akarják fenntartani, hanem mindenkit sorra keríteni.


Szerintem NEKED kimondottan jót tenne, ha egy hétig kellene egy ilyen - általad leszólt - orvos munkáját végezni, vagy legalabb is állandóan kisérgetni, akárhová is kell mennie.

2013. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerinted csak a rendelés tartozik bele a munkaidőbe mi??? Ezt most úgy mégis hogy gondolod, őszintén?
2013. aug. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!