Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebookon miért angolul...

Facebookon miért angolul írkálnak ki az emberek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 16:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én igyekszem a lehető legkevesebbet magyarul beszélni, valahogy a sok angol után nem cseng olyan jól, szóval leginkább ezért.
2013. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én pl. angolszakos egyetemista voltam, és ha volt vmi olyasmi, ami az egyetemen történt/hatott rám, akkor angolul írtam le (úgyis kb. csak a csoporttársaim értették volna meg 100%-ig)... meg kb. tudja mindenki az ismeretségi körömből, hogy milyen angolnyelvmániás vagyok. De ezt nem vittem túlzásba, és ritkán írtam. Meg még akkor, ha van egy kifejezés, ami nagyon ráillik a hangulatomra angolban, de nem találok olyan magyar megfelelőt, ami teljesen passzolna rá. Mert van ilyen is, akármilyen választékos a nyelvünk. De legalább tökéletes helyességgel írom az angol státuszfrissítéseket mindig... engem nem az idegesít, hogy ki milyen nyelven ír (mert meglehet rá az indoka, pl. sok ismerősöm van, akinek vannak külföldi ismerősei vagy kint él), hanem az, amikor a 14-15 éves kis taknyok próbálnak meg villogni az angol szövegekkel, és egy mondatban van 4 nagy hiba...
2013. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
nyugatiasodás
2013. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Én például kénytelen vagyok angolul írni, mert nem tudok magyarul.
2013. aug. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Valaki azért mert a facebook ismerőseinek 3/4-e angol valaki meg csak azért hogy villogjon vele...
2013. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!