Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebookon miért angolul...

Facebookon miért angolul írkálnak ki az emberek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 16:02
1 2
 1/15 hunbula ***** válasza:
85%
Én például azért, mert az ismerőseim fele azt érti. Másokról nem tudom.
2013. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Valaki azért mint az első, valaki meg így érzi "trendinek" (pl. Jannus Pannonius latinult írt epigrammákat, mert akkor az volt a "trendi")
2013. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
76%
Mert az manapság olyan menő... Jó persze nekem is vannak kint élő rokonaim, barátaim, de ha úgy írnék ki valamit, oda írnám magyarul is.
2013. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

"Én például azért, mert az ismerőseim fele azt érti"


És a másik fele? Azok le vannak ...?

2013. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 hunbula ***** válasza:
#4 Nem, nincsenek. Amikor azt akarom, hogy ők is értsék, odaírom magyarul is, bár nagyon nagy részük az angolt is ugyanúgy megérti. De egyébként nem mindent fordítok le mindenkinek, mert nem is mindig az a cél. Ez van. :)
2013. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Sok idióta sznob!
2013. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha van egy angol vicc akkor azt angolul írom, mert úgy lehet hogy jobban hangzik, magyarra lefordítva nemannyira.
2013. júl. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert sok minden angolul jobban hangzik, mint magyarul! :)
2013. júl. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Jah tényleg!nekünk túl választékos a nyelvünk, egy szót, sok más szóval is kitudunk fejezni. Ez mindenképpen gátolja a humort, tudományosan bizonyított. (szarkazmus). Na jó kicsit viszont egyet értek, pl: nem szeretem amikor egy külföldi valaki nevét a viccben helyettesítik itthoni valaki nevével, főleg ha híres is az a valaki. minek megtalálni a magyar megfelelőjét mondjuk egy olyan híres embernek, akit szinte mindenhol mindenki ismer...
2013. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hogy villogjunk vele:DD
2013. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!