Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Éjfélkor egyik BBC rádió sem...

Éjfélkor egyik BBC rádió sem játssza le a brit himnuszt?

Figyelt kérdés
Ha nem, van olyan online hallgatható rádió, amelyik igen? (tudok az időeltolódásról)

2013. júl. 11. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék tudálokosnak tűnni, de miért is játszaná le éjfélkor ? Éjfélkor valami ünnep van ? Mert ünnepléskor, megemlékezéskor szokták lejátszani. Azon is szoktam csodálkozni, hogy a magyar Rádió miért játsza le ? Ez hasonlít ahhoz a skandináv idétlen szokáshoz, amikor egy (családbeli) születésnapkor kiteszik az ország zászlaját...
2013. júl. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, kedves válaszoló, a kérdés nem ez. Új nap, új remény, valami ilyesmi magyarázatot tartok elképzelhetőnek. A magyar himnuszt tudom, hogy itt mindig lejátsszák, szlovákoknál is szokás ez és gondolom még pár országban itt a környéken, ezért lepődtem meg.

Ünnepeknél ezek szerint lejátsszák? Esetleg valami időponthoz kötötten?

2013. júl. 11. 10:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy állami ünnepségeken, valamint a királyi családot érintő eseményeken.
2013. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A BBC Radio 4 adászáráskor,tehát 1 óra előtt (magyar idő szerint 2 óra előtt) pár perccel adja le a himnuszt (magyar idő szerint 1:58 körül). Nem igazi adászárás,mert 2-től negyed 7-ig a World Service műsorából szelektál.


A hajózási előrejelzés után hallható úgy 11.11-től


[link]

Van,akiknek ez nem tetszik


[link]


A BBC World Service újévkor szintén leadja a himnuszt.


Az orosz állami rádió а Радио России (Radio Rossii) éjfél előtt (magyar idő szerint 22 óra előtt) pár perccel adja le.


[link]


22 мая 2014

"Серебряные нити" от 21.05.2014 23:15 c. műsor végén visszajátszható.


Nekem még volt szerencsém az orosz rádiót rövidhullámon is hallgatni és rajta a himnuszt.Ezeket már idén januárban lekapcsolták.


A BBC Radio 4-t szintén hallottam hosszúhullámú rádión (longwave 198 kHz),mert szerencsére éjjel elég tisztán lehet venni. Főleg télen a hosszú éjszakák miatt jobban terjed a hosszúhullám. Tervezik ezt a hosszúhullámot is lekapcsolni, úgy mint az oroszok,mert nagyon drága, főleg, hogy nagyrészt neten és FM-en hallgatnak rádiót az emberek,de pont a hajók miatt, a hajózási előrejelzés miatt nem kapcsolják le (a hosszúhullám a tél mellett nagy felületű víz mentén ld. Atlanti-óceán terjed a legjobban és legtisztább a vétel).



Egyébként a BBC Radio 4 és a Радио России (Radio Rossii) ua. tematikájú, mint nálunk a Kossuth Rádió.

2014. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!