Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hány évesen kell...

Szerintetek hány évesen kell elköltözni a szüleimtől? Mi az ami normális szerintetek?

Figyelt kérdés
ti hány évesen költöztetek el otthonról? én most vagyok 21 szerintetek nekem még van időm a költözésig? vagy már nem sok?

2013. jún. 28. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyetemistaként koleszos voltam, azt ők finanszírozták, így azt még nem veszem elköltözésnek. Amikor elkezdtem dolgozni, akkor költöztem el.
2013. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Kell? Minden családnál más a szituáció, van olyan ismerősóm aki tizenhét éves korában lepattant otthonról van aki 27 éves dolgozik és otthon lakik a szüleivel, van aki azért maradt otthon, hogy ápolja a szüleit, van akinek bedőlt a házhitele és kényszerből hazament 35 éves korában, Van aki negyven éves korában ment haza mert galyra ment a házassága, én 33 éves vagyok és a szülői házban lakok mert értelmét nem látom elköltözni. Megvan a külön bejáratú lakrészem, anyám míg élt megvolt teljesen normális viszonyban a barátnőmmel szóval csak azért mert divat elköltözni hülyeség lett volna nekem. Amíg megvagy otthon úgy, hogy független tudsz maradni, és nem zavarjátok egymást az eltérő generációval addig ne gondolkodj az elköltözésen. Viszont ha problémás az együttlét kortól függetlenül mozdulj valamerre.

33\F

2013. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a dolog, vannak országok ahol az egész család együtt él, nem ritka, hogy 3-4 generáció él egy fedél alatt. Ott nem is cél az elköltözés, természetes, hogy maradnak otthon, segítenek az idős szülőknek. Igazán szociális emberek, akiknek természetes a nagy család, az együttélés.

Aztán vannak országok ahol érettségi után már a többség nem lakik otthon, a főiskolára albérletbe költöznek és dolgoznak. Persze itt kell az is, hogy támogassák a fiatalokat (olcsó diákoknak fentartott lakások, jó fizetés még a diákmunkért is..).

Magyarország kicsit a kettő között van. Vannak barátaim akik 30 évesen még otthon laknak vannak akik 20 éves kor előtt már elköltöztek. Én így 30 évesként visszagondolva életem legjobb időszaka volt amikor elköltöztem otthonról. Jó volt, hogy szabad voltam azt főztem amit csak akartam magam döntöttem mindenről. Néha hazajárok hétvégére, de csak azért mert rajongok a szüleimért és tudom, hogy várnak rám, de nem tudnék már otthon élni. Vannak akiket nem zavar ez és nem is akarnak elköltözni. Nekem ez kicsit furcsa, tudom, hogy sokan sporolnak lakásra, esküvőre, aztán egyből gyerek, szerintem pont a legjobb jee szabad vagyok enyém az égész világ érzés marad ki akkor az ember életéből :)

2013. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!