Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a kamaszok, fiatalok túl sok időt töltenek a számítógép előtt?

Figyelt kérdés

Szerintem nem igaz, én úgy látom, hogy inkább sportolnak, meg elmennek a barátaikkal valahova, vagy este bulizni, bandázni, ilyeneket. Facebookon lehet sokan lógnak, de inkább mobilról, és a legtöbben azért nincsenek fent egész nap. Sok olyan fiatalt ismerek, aki csak 1-2 órát gépezik egy nap, inkább a barátaival van valahol többet. Szinte minden fiatal sportol valamit, pl. a futball elég közkedvelt sport.

De jópár embertől, idősebbektől hallottam már, hogy szerinte túl sokat gépeznek a mai fiatalok, miért mondanak ilyent?


2013. jún. 26. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert a fiatalság nem csak a fociból és hobbi sportolókból áll, én naponta gépezek 12-14 órát is, szerinted nem sok?

Nincsenek barátaim így persze hogy itthon ülök

21/F

2013. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akik sokat gépeznek, azokkal persze hogy nem találkozol. :)

És sajnos tényleg sokan vannak, akik hazaérnek suliból, gép bekapcs, és nyomják estig.

2013. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokat gépeznek- persze ez lehet akár tanulás miatt is, én pl napi 12 órát biztos gép előtt töltök.
2013. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok alatt a szükségesen felüli időt kell érteni. Ergo az gépezik túl sokat, aki más, fontosabb, hasznosabb vagy értelmesebb tevékenységek helyett is a gép előtt ül. Rögtön hozzáteszem, hogy nem minden olyan tevékenység hasznos vagy jó, amelyet nem gépközelben végez az ember. A bulizás vagy a haverokkal levés sem feltétlenül hasznos vagy jó.

A lényeg az, hogy ne időrabló, értelmetlen tevékenységekkel töltsd ki az idődet, hanem lehetőleg hasznos dolgokkal. Szórakozni is lehet hasznosan, pl. ha sportolsz, kézműveskedsz, vagy olvasol.

2013. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De igaz, én is túl sokat gépezem! Napi 1-5 órát... Tudatosan lekapcsolom ha már sokat vagyok itt, mert a kísértés nagyon erős..

Az oka szerintem az, hogy sokszor nem tudok magammal mit kezdeni, és akkor mit csinálok? irány a számítógép...


Bár pár évvel ezelőtt a túl sok videójáték / túl sok tv volt a baj, szerintem ez már alábbhagyott... én tv-t kizárólag sportmeccsek illetve néha híradó miatt kapcsolom be...


17F

2013. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretek sportolni, szeretek számítógépezni, és nem igazán érdekel, mit gondolnak mások. Szerintem ezzel sincs semmi baj, én sem mondom meg másoknak, hogyan szórakozzanak, és mások sem ítéljenek el ezért. Ha hazaérek, csak kikapcsolódni, szórakozni szeretnék, és marhára nem érdekel, hogy hasznos-e amit csinálok.
2013. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiatalok többsége sztem tényleg többet szgépezik a kelleténél. Az dicséretes dolog, hogy a te környezetedben még bandáznak, kimozdulnak. Ma azt látni, hogy gyakran ha meg akarnak vkivel vmit beszélni, még ha 3 házra lakik is, inkább csetelnek a Facebook üzenőfalán meg rengeteget vannak fenn. Vannak, akik találkozókkor is előveszik a mobilt, és neteznek, mutogatják egymásnak a fotókat, és a találkozó fele azzal telik el, hogy "csináljunk fotót, aztán megy face-re".

Az meg más kérdés, hogy ezzel kapcsolatban az idősek is néha átesnek a ló másik oldalára, és nekik minden túl sok, ami több, mint amit ők anno csináltakl fiatalként, és a Facebookot ördögtől valónak festik le azért, mert a mi időnkben nem volt, mégis felnőttünk.

2013. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!