Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tudnátok tanácsolni valamit?

Tudnátok tanácsolni valamit?

Figyelt kérdés
12/L vagyok, van 3 legjobb barátnőm. Nem régóta, kb. 2 éve vagyunk jóban. Előtte még ketten születésüktől kezdve jóban voltak egymással, ebből az egyik a harmadikkal is egész jóban volt, én voltam az új, de már "egyenrangúak" vagyunk. Az a lényeg, hogy mindig olyan hatalmas ajándékokat adnak egymásnak szülinapokra, pl. a egyszer a leggazdagabb közülünk kitalálta, hogy a másik születésnapjára vegyünk közösen egy hörcsögöt, és természetesen engem, mint közülünk a legcsóróbbat is belevett, mert mondta, h jaj, de fog örülni neki így meg úgy, nekem persze semmi beleszólásom sem volt. ráment az összes pénzem, ráadásul a hörcsög egy hét után meg is döglött. Most is ő a másik barátnőmnek képeket készít vagy 20-az, mindegyiket vastag papírra ragassza, még ha nem is nagyon költséges, akkor is nagy dolog. Tőlem egy tusfürdőt meg egy balzsamot kap. Nem is ez a legrosszabb, de én mondtam nekik, még annó hogy a szülinapomra nem kérek semmit. hát be is tartották. természetesen nem sértődtem meg rá, mert aranyosan felköszöntöttek, viszont ez a bizonyos barátnő, aki mindig drága, óriási, hetekkel előtte kitalált ajándékokat vesz, mert megteheti, nem is tudta, hogy születésnapom van. ez nekem nagyon rosszul esett, mert ő meg elvárja a nagy ajándékokat magának (szerintem), de nekem meg elfelejti?? Én úgy gondolom, hogy egy barátság ne az ajándékokon múljon, hanem azon, hogy a hétköznapokon hogy viselkedünk egymással. Szeretm őket, meg ők is engem, ez az, amiben biztos vagyok, tehát nem vetek véget a barátságunknak. van okom a lelkiismeretfurdalásra, amiért nem veszek nekik "nagy" ajándékot? Hogy kezeljem ezt? (u.i. néha unalomból elsoroljuk egymás sz.n.-jának a dátumát, és a 3 kzül csak 1,5-en tudják hibátlanul, én persze mindegyikét. amúgy így visszaolvasva elég hülyén hangzik, meg gyerekesnek, de tényleg fontos számomra.)

2013. jún. 19. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha barátok vagytok,akkor nyugodtan beszéld meg velük. Mondd meg a véleményed, állj ki magadért!

Mondd meg,hogy neked nincs pénzed drága ajándékokra (NEM,NEM CIKI).

De ha esetleg ez az opció neked nem tetszik,akkor egyszerűen próbálj meg előrukkolni jó ajándékokkal. Rengeteg jó ajándékot lehet olcsón kapni,vagy csinálni,csak kell hozzá egy kis kreativitás, vagy nézegesd a kuponoldalakat, már 4-500 forintokért rengeteg jó cuccot lehet kapni és lehet,hogy a te ajándékodnak jobban fognak örülni,mert nem az ár a lényeg!

2013. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2013. jún. 19. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem nyomoroghatsz, ha netre van pénzetek...

Nem minden a pénz...

2013. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondtam, hogy szegények vagyunk, csak nem élünk annyira jól, mint az a másik barátnőm.
2013. jún. 20. 01:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!