Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik? Fizessem az övét is?

HotChoc kérdése:

Hogy illik? Fizessem az övét is?

Figyelt kérdés
Strandra készülök a barátommal. Én vetettem fel az ötletet, hogy menjünk. Mi az illendő belépőügyben? Fizessem az övét is? A válaszokat köszönöm! 16/L

2013. jún. 16. 17:23
 1/3 yuda ***** válasza:
73%
Első randinál van egy ilyen kőbe nem vésett illemszabály, hogy a fiú fizet. Később nyugodtan lehet felváltva, ha mindketten megengedhetitek magatoknak. Gondolom egyikőtök sem saját pénzéből ebben a korban, hanem zsebpénz függvénye.
2013. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ebben az esetben nem fogadnám el, hogy a barátom fizesse az én jegyemet is. Szerintem korrekt ha te is meg ő is fizeti a saját belépőt. Nem tudom hányadik randi lesz (ha randi lesz), de nyugodtan rákérdezhetsz előtte, hogy jó lesz így neki. Elméletileg van egy olyan illemszabály is, hogy az fizet aki meghívta a másikat, gondolom ezért is kérdezted ezt. Szerintem ez annyira nem szokás Magyarországon, ha lány kezdeményezi a randit max. mind a ketten fizetik a saját belépőjüket.
2013. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16 éves vagy. Nyilván zsebpénzből mégy ilyen helyekre. Nekem a pofám leszakadna, ha gyakorlatilag anyám pénzén strandolna a pasim. De akkor is, ha olyan pasival lennék, aki ezt elfogadja.
2013. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!