Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » SOS! Mik a muszlimok nem...

SOS! Mik a muszlimok nem muszlimokra vonatkozó öltözködési előírásai?

Figyelt kérdés

Most kezdtem dolgozni egy családnál, ide is költöztem. Ma reggel az apuka rá akart venni, hogy vegyem fel a tegnapi ruhám. Amikor nemet mondtam, a lánya odajött és adott egy pólót. Most jutott eszembe, hogy lehet hogy azért volt az egész, mert egy spagettipántos topot vettem fel, ami elég nyitott?

Valakinek van ilyen tapasztalata? Be kéne szereznem néhány megfelelő ruhadarabot, és ma délután tudok vásárolni. Mire figyeljek még oda?


2013. jún. 12. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg úgy öltözködni, hogy a térded és a vállad takarva legyen, és a dekoltázsod se legyen mély. A muszlim öltözködési szabályokról ugyan nincs tapasztalatom, de ez az a ruházkodás, amit a legkonzervatívabbak is elviselnek.
2013. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért? Hol dolgozol? Melyik országban? Persze teljesen mindegy, mert ha ott akarsz dolgozni, akkor az ő igényeiknek kell megfelelned.

A leg egyszerűbb, ha tőlük kérdezed meg, hogy mik az öltözködéseddel kapcsolatos igényeik.

Csak nehogy az legyen, hogy mindig kelet felé fogsz imádkozni, ha kérik.

2013. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pesten vagyok :)

Nyilván nem fogok odaülni mellé imádkozni, de az tök jogos elvárás, hogy az öltözködésem feleljen meg nekik. Ha nekem lenne egy brazil házvezetőnőm, akkor se tetszene, ha nekiállna tangában takarítani, holott tudom, hogy náluk az totál elfogadott akár az utcán is :D

Az a baj, hogy nem nagyon tudok beszélni velük, mert az apuka nagyon töri az angolt, inkább csak mutogat, a lány meg későn jön csak haza. De akkor végül is egy-két vállat takaró, nem mélyen dekoltált pólóval nagyon nem lőhetek mellé :)

2013. jún. 12. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha számodra tényleg fontos ez, akkor figyelj arra, hogy a vállad ne legyen szabadon, lehetőleg a lábad se nagyon. Sajnos nem könnyű amikor dög meleg van hosszúszárú nadrágban dolgozni. Függ még, hogy melyik országból származnak, pl. vannak olyan arab nők akik minimális szabályokkal öltözködnek (pont ez a nem lóg ki a váll dolog), viszont vannak olyan országok ahol vallási rendőrök figyelik, hogy a nőknek egy száll haja sem lóg ki a kendőből.. Valószínűleg egy albán muszlim nem annyira szigorú ebben, mint egy szaúd-arábiai..

Figyelj még arra, hogy ne csinálj disznóhúsból ételeket, illetve ne kínáld olyan étellel amiben lehet disznóból származó anyag (pl. van olyan gumicukor amiben sertésbőr van.). Plusz ha jól tudom muszlim férfi nem fog kezet nővel, szóval ne csodálkozz ha nyújtod a kezed és nincs rá "válasz".

Szerintem értékelendő, hogy tiszteletben tartod a vallásukat, viszont ha zavar, akkor tisztázd, hogy neked jogod van spagettipántos topban dolgozni.

2013. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jön a nyár, és ha ezeknek az öltözködési elvárásoknak meg akarsz felelni, akkor javaslom az indiai butikok laza, szellős, ugyanakkor sokat takaró nadrágjait, szoknyáit is. ( És még vasalni sem kell!)
2013. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mindenképpen minél kevesebb látszódjon belőled, tehát ne hordj spagettipántos és/vagy feszülős holmikat. Nem kell kendőt kötnöd, de KÉRDEZD MEG őket, hogy mit szeretnének, ha már náluk dolgozol és akkor tisztázzátok hogy ne legyen félreértés. Ha nem beszéltek azonos nyelvet, akkor is el lehet mutogatni, hogy mi az ami jobb, vagy nekik megfelelőbb. Ne mi mondjuk már meg itt hogy mi tetsszen egy x y családnak, döntsenek ők.
2013. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben beszéltem a lánnyal, és a megoldás is megvan, a póló már tiszta sor, a nadrág volt kérdéses, hogy oldom meg, de rájöttem hogy pizsamanadrágokat kell venni :D
2013. jún. 14. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért valahol szomorú, hogy a saját országunkban nekünk kell megfelelnünk a bevándorlók elvárásainak.
2013. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha onnan nézed, hogy alkalmazottként a munkaadó elvárásainak? Szinte akárhol dolgozol, meg van kötve, mit viselhetsz..
2013. jún. 15. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!