Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vannak elítélve a...

Miért vannak elítélve a számítógép függők, kockák?

Figyelt kérdés
Mégha egyébként nem is azok, csak a szabadidejükben játszanak. Én pl. hétvégente amikor van szabaidőm WoW-ozni szoktam, napi ~6 órát. Ha nem csinálunk semmit a barátnőmmel, és van kedvem, akár többet is. De egyébként tanulok, van barátnőm, csak szeretek játszani is, mégha tudom hogy nem visz előre az életben, csak szórakoztat. Ha ezt valakinek elmondom, kockának gondol. Nem értem miért, mert szerintem nem károsabb, mint mondjuk egy szombat esti buli egy diszkóban, vagy koncerten. Előítéletesek.

2013. jún. 9. 12:28
1 2
 11/18 anonim válasza:
Mondjuk az sem mindegy h h értik h kocka.. én pl a barátaimat lekockázom DE csak viccből..én is simán bevallom h kocka vagyok és nem is zavar, persze csak hobbi szinten :D csak azért nem kell tényleg függőnek lenni mert az már bajos :D
2013. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én is megkapom anyáméktól, ők kb. mindent arra fognak, hogy az a csúnya számítógép :D Mondjuk kb. nekik minden rossz, amit én szeretek csinálni, szóval már rájuk hagyom. Lányként furán is szoktak rám nézni, hogy inkább a gépembe veszek új cuccokat, mint piperére költsek. Mindenkinek megvan a maga mániája, ha én elfogadom, hogy valaki cigire meg alkoholra szereti költeni a pénzét, és ezzel eltölteni az idejét, az is fogadja el, hogy én meg ezt szeretem csinálni.
2013. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Én úgy vettem észre, hogy csak az használja pejoratív értelemben a kocka szót, aki totál kívülálló, és csak okot keres arra, hogy basztathassa valamiért az adott személyt.

Én is gyakran kockulásnak hívom, ha a barátaimmal játszom. Az is előfordul, hogy kifejezetten sokat játszom egy-egy nap, de van mikor jólesik. Nem is értem, hogy ez alapján miért kell valakit elítélni. Hasonló az eset, mint a homofóboknál, csak itt ugye más a célcsoport. De szerintem ugyan úgy a primitívség áll a legtöbbször mögötte. Van is amúgy erre egy meme: [link]

Én speciel a barátaimmal kezdtem el annak idején Cod2-zni multiban, aztán amellett mindig együtt játszottuk, amihez épp kedvünk volt. Később átszoktunk a WoW-ra, amiből konkrétan előbb megtanultam angolul, mint az iskolapadban. Azóta a játékon belül csomó embert megismertem, akik közül többel, heti, akár napi szinten beszélek.

Én azt mondom, amíg nincs káros kihatással az életviteledre, semmi probléma nincs azzal ha játszol, még akkor sem, ha kicsit többet nyomod, mint a környezetedben élők. Ezt is túlzásba lehet vinni, mint szinte minden mást, de az nem ott kezdődik, hogy az unalmas óráidat ezzel szereted elütni. Az, hogy a társadalom hogy áll ehhez, azzal meg úgysem lehet mit kezdeni.

2013. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy dolgot.

Cseréld le a géped,egy olyanra amin a Mario is alig fut.

(Talán még múzeumban találsz olyat.)

Probléma megoldva. :D


Komolyra félretett viccet fordítva : Én több mint egy év WoW után,egy határozott mozdulattal, rákattintottam az uninstall.exe-ra és a szemem sem rebbent.

Egyébként soha egy forintot sem fizettem érte.

De miért is?

A sok színes képkockáért (grafika,felszerelés), órákon át menetelést a semmiért, vagy a tört szervereken lévő kb 30-40 aktív játékosért,akikkel jóformán nem találkoztam,csupán a fővárosok Vendor NPC-i mellett.

Ahol amire bevásároltál meg is untad az egészet.

Ja igen és a noobozó 12 éves,anyuci pénzén Tier 1764 szettet vieslő pelyhes tökű rosszfiúkért. :)



Egyébként ott kezdődik a kockaság,ha pl. azért mondod le a randid,mert 16:24kor találkozó van és a Raid-al mentek az Instance-zni,vagy ha megkér valami sürgősre,az a válaszod : Várj édesem,még meg kell ölnöm ezt az Elitet,már csak 2540 élete maradt,és nem rögtön Alt+f4-ezel.


Ha lekockáz magyarázd meg neki,amit itt leírtál :

Játszok? Igen! Tanulmányom jó? Igen? Van barátnőm? Igen!

Mi ezzel a problémád? :D


Volt egy igazi macsó szobatársam, kigyúrt, nőcsábász,volt munkája,külföldön is dolgozott többször,igazi életrevaló ember,aki több küzdősportban jártas,szeretett jókat bulizni és inni,viszont szétfüggte a Traviant és a Cossack-ot. Vannak kivételek. :D

2013. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A függőket én elítélem, de bármilyen függőséget. De sztem te rossz értelemben használod magadra a szót. Mert a függőnek csak a gép az élete. Az meg nem ember sztem, de ugyanúgy a játékgépfüggőket, drogosokat, alkoholistákat is elítélem. Gépezőből meg azt a fajtát, aki az emberi kapcsolatait hanyagolja el a gép miatt, meg az a fajta, hogy meghal kb., ha napfény éri, mert annyira hozzá van gyógyulva a géphez.

Ha csak sima hobbi, az egyáltalán nem gond. Nem rosszabb, mint bármelyik más. Mondjuk az is egy más kérdés, hogy egy nagyon számítógépmániással nem biztos, hogy jól kijönnék, ha csak a gépről, a processzoráról meg a WoW-ról tudna beszélni, és más érdeklődési köre nem lenne.

2013. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Ezt én sem értem az osztájban mindenki elitéli a kockákat nem értem miért senkinek nem ártunk csak a pvp-ben és a szörnyek lakta terûleteken pl:bakra.

de ebben mi a rosz miért vagyunk dilisek.

Én pl 4,5 tanuló vagyok és ha nem tudok valamit hogy hogy nem tudod te vagy a stréber miért bárjak el hogy mindent tudjunk mi vagyunk a dilisek de infon persze segitsűnk a html-ben.

2014. márc. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ennek a hetedik válaszolónak ahogy nézem a sok kockulás végett még nyelvtan órára sem volt ideje eljutni. Na, ez a borzasztó!
2014. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A 14. válaszolónak: hát az én gépem tényleg nem viszi a Mario-t...csoda hogy tudok netezni xD
2014. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!