Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az idősebbekből miért hiányzik...

Granulátum kérdése:

Az idősebbekből miért hiányzik a katasztrófa-turizmus iránti vágy?

Figyelt kérdés

Mondtam egy idősebb rokonomnak, hogy majd a jövő héten megnézem az áradó Dunát Budapesten, erre ő azt mondta nem ér rá és különben sem érdekli.

Persze nem áltam le vele vitatkozni, hogy három hét alatt csak lenne 1-2 órája megnézni és negyedóra alatt ott lenne bkv-val és gyalog is félórán belül; mert láttam rajta hogy tényleg nem érdekli.

És valahogy a korosztályát sem. Sem a pártállamot építőket, sem a pártállam ellen harcolókat nem foglalkoztatja, hogy hanyadik kőkockáig ér(t) a Duna, pedig én évekig emlékezem és mutogatom másoknak a régebbi vízállásokat.


Miért nem veszik észre egy természeti jelenség szépségét?


2013. jún. 4. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A mi korosztályunk már annyi minden szépet, csúnyát, jót és gonoszat, lehangolót és felemelőt, csendeset és zajosat látott, hogy az árvíz már csak egy csepp a tengerben (Dunában). Mi láttuk azt, amikor a Tisza áradásakor emberek tömegei vesztették el házaikat, állataikat és lettek földönfutókká. De ez nem jelenti azt, hogy belül ne izguljunk a gyermekeinkért, mások értékeiért. Mi nem akarjuk, hogy ebből cirkuszt csináljanak. Ami nektek látvány, arról mi tudjuk, hogy emberek tömegeinek esetleg keserves következményekkel járó esemény. Tudom, hogy ezt te is csak szövegnek véled, de legalábbis én így is érzem, és remélem a velem egykorúak is.
2013. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

hát tudod az idő előre haladtával egyre kevesebb dolog érdekli az embereket,

-nézz meg egy 3 évest,azt az ég világon még minden érdekli,állandóan kérdezi,hogy ez mi,az miért van,stb,

-nézz meg egy 83 évest, hát az meg elvan ,mint a befőtt a spájzban,

2013. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ez ember függő, én nagyon sok begyöpösödött huszonévest ismerek, meg érdeklődő nyugdíjasokat is.

2013. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez a katasztrófa-turizmus kifejezés nem tetszik. Egy rakás bamba turista jut róla az eszembe, akik gülü szemmel fotózgatják az árvizet, és közben eszükbe sem jut segíteni.

Mi is megyünk holnap megnézni a Dunát. Nálunk elvileg vasárnap tetőzik, addig szeretném figyelemmel kísérni a helyzetet. Nem azért, mert hű de érdekes, hanem mert nem árt tudni, hogy mi a helyzet.

Egyébként adományok küldése is szerepel a terveink között az árvízkárosultaknak.

2013. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"katasztrófa-turizmus iránti vágy"

Úgy kérdezed, mintha ez egy fölöttébb dicséretes, pozitív emberi tulajdonság lenne, holott épp ellenkezőleg. Úgy tenném fel én a kérdést, miért akarnak egyesek mások szomorú, netán tragikus élethelyzetét bámulni szórakozás gyanánt.

2013. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
#2-es első vagyok. Nem begyöpösödött, idős ember. Láttam az 1954-es, 1956-os dunai, 1970-es tiszai árvizeket és azt a pusztítást amit okoztak. Jól írod, ez a "veszélytelen" árvíz már nem érdekel. Ma is érdekel minden, ezért használom az internetet is. De örülök annak,hogy még ismert előtted az a fogalom hogy "befőtt", mert ma már ezt sem ismeri a fiatalok jelentős része. Kérlek a jövőben ne általánosíts!
2013. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 20 vagyok, de direktben én sem mennék ki ilyet nézni. Nagyon szeretem a szép természetet, de nálam az áradó folyó/hurrikán, stb. nem tartozik ebbe, mivel hatalmas pusztítást tud okozni. Ettől függetlenül lehet, hogy látni fogom - ha be kell mennem az egyetemre.
2013. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, de egyáltalán nem érdekel.

Nem fogok félórákat utazni, hogy lássak egy kiáradt folyót. Ráadásul majdnemhogy évente ki szokott áradni, úgyhogy ha nagyon érdekel, majd megnézem 2-3 év múlva.

2013. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
Hülye vagy mint mindig. Ők a katasztrófákat átélték, nem nézegetik és ha egyszer elvinné az ár mindenedet, nem nosztlgiával gyönyörködnél benne. Más megtapasztalt katasztrófában sem.
2013. jún. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem van egy ismerősöm aki 80 éves és a mai napig mászkál fesztiválokra és kb 2 hónapja vett magának egy laptopot h megismerkedjen a nettezéssel.

És e-mailezni már tud.


Szóval ez a semmi nem érdekel egy idős embert nem igaz. Ez is emberfüggő mint minden más.

2013. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!