Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mást is szokott a hímsovinizmu...

Mást is szokott a hímsovinizmus ennyire idegesíteni? Komolyan, engem néha annyira fel tudnak húzni vele.

Figyelt kérdés
Most is olvastam valamelyik kérdésnél egy választ, hogy "Hál' Isten, egy okos nő, azt hittem kihaltatok!" Ez nekem nagyon rosszul esik. Én elég okos vagyok, de amikor a saját tanárom közli, hogy a nők és az okosság nem fér össze, amikor én előtte héten képviseltem a megyét egy országos matekversenyen. Néha úgy.... Áááá. Más is van ezzel így?

2013. jún. 3. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok és annyira okos, hogy az ilyesmiket egyik fülemen beengedem, a másikon meg ki:-) Szerintem nincs okosabb nem, csak máshogy vagyunk programozva.
2013. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Egy idejig én is elengedtem a fülem mellett, de rájöttem, hogy van, aki tényleg komolyan gondolja.
2013. jún. 3. 22:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Annak annyi esze is van, nem kell velük foglalkozni, ne süllyedj le az ő szintjukre!
2013. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Figyelj, engem meg a feminista és homofób megnyilvánulások. De túlteszem magam rajta. Nem mindig könnyen, de próbálom. Ajánlom neked is.
2013. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell törődni vele!

Minden ember másban jeleskedik, egy elméleti szakember teljesen tudatlan lehet gyakorlati dolgokban és ez fordítva is igaz. Van akinek a humán tárgyak mennek jobban, más elvan a művészetek, az irodalom alapismeretei nélkül is.

A tipikus férfi és női gondolkodás, érdeklődés több tekintetben kissé eltér egymástól, ennyi az egész.

Nem vagyunk egyformák, szerencsére...

2013. jún. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én letojom, csak annyit gondolok, hogy "itt egy hülye pasi". (Ne értsétek általánosításnak. Csak egyszerűen aki ilyen kijelentés tesz, az a saját primitívségérőlárulkodik)
2013. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Azért nem mindig az a megoldás, hogy elengeded a füled mellett, mert ezzel igazat adsz neki. Szerintem igenis vissza kell szólni. Pl. a tanárodnak elmondhattad volna, hogy versenyen indultál, sőt én a helyedben az igazgatóval is beszélnék, hogy a lányokat alázza. Ha az igazgató is egy hims. f@szfej, akkor lányokkal összefogni, szülőknek szólni, és ők menjenek be a tanárt megnevelni. Ha az ember hagyja magát, akkor ezek a kijelentések igazak lesznek, mert nem cáfolja meg.
2013. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt bóknak szánta. Nem mondta hogy csak a férfiak okosak. Egy okos nő kifejezéssel élt. Lehet úgy értette, hogy kiemelkedsz a szürke tömegből. Felüdülést jelent a társaságod stb. Vedd figyelembe hogy az emberek 80% olyan segg h*lye. Én is az egy okos nő gondolat miatt kezdtem a feleségemmel ismerkedni. Lényeges volt ugye hogy nő mert én nőt kerestem. És okos is. Ergo okos nő. Nem kell ennyire feministának lenni .Ez olyan mint mikor a roma gyerek kihuza magát „Én becsületes cigány vagyok!” Majd vissza kérdezel:. „Cigány vagy? ” Nem is hagyja hogy hozzá tedd a mondatot amit szeretnél mert megsértődik. Közbe a kérdés az lenne: „Cigány vagy? Miért fontos ez?”

Nem kell ezt mellre szívni. Nem szánták sértésnek.

Vagy fogj egy kést, keresd meg, és öld meg.

2013. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként erről a szőke nők tüntetése jut eszembe ami csak egyszer fordult elő Pesten a szőke nős viccek ellen. Az egyik táblán a ma már fogalommá vált mondattal. „Csak kívül vagyok szőke, belül sötét!”. Fura a legtöbb szőke nős viccet egy Laura nevű lánytól halottam aki maga is szőke volt akkoriban. De volt egy barna tincse amit reménysugárnak hívott. Valahogy őt nem láttam ezen a tüntetésen. A nőknek kellett az egyenlőség és joguk is van hozzá. Na de nem csak őket hülyézik le. Mindenki megkapja a maga adagját. Inkább tanuljátok meg kezelni a dolgot. Előnyt kovácsolni belőle. Mert egyéb esetbe egy intelligens embernek csak a butaságotokat igazoljátok. Nem hisztivel kell legyőzni egy ilyen beidegződést. Hanem az elismerés kivívásával. Ez pedig alanyi jogon megkapni nem ésszerű.
2013. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!