Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire gáz, ha nem viszek...

Mennyire gáz, ha nem viszek temetésre virágot?

Figyelt kérdés
Sajnos meghalt egy elég jó ismerősöm, de kb olyan szinten le vagyok égve, hogy nemigen tellene most virágra, vagy koszorúra... Nagyon gáz, ha nem viszek? Remélem jó kategóriába írtam a kérdést..
2013. máj. 31. 06:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég, ha csak 1-2 szálat viszel, akár a kertedből.
2013. máj. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem gáz, ha többen lesznek fel sem tűnik senkinek, de ha egy szálat tudsz vinni az is bőven jó.
2013. máj. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, ha nem viszel semmit! Sokan egyébként nem is cipelik, egyszerűen kiszállíttatják a temetés helyszínére a virágboltossal a csokrot vagy koszorút, úgyhogy hidd el, sokan fognak érkezni "üres kézzel". Elég gáz, ha egy temetésen valaki ezt nézi, hogy ki mit vitt. Aztán ha összeszed magad, majd kimész a sírhoz bepótolni!
2013. máj. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A virág csak egy jelkép.

A részvétet kifejezi maga a jelenléted is.

2013. máj. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dickharta ***** válasza:
5%
vegyél egy másik sírról,neki már úgysem kell.. :)
2013. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ötödik válaszolón kívül, mindegyik véleményt osztom.
2013. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kifejező a neved, dick :)
2013. máj. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem gáz!

Egyrészt különösen ha nagy temetés és sokan már a virágüzlettel "kiszállíttatják" a koszorúkat, csokrokat. Sőt sokszor volt már olyan is, hogy én is kivitettem, de kimenni nem tudtam egyéb miatt.

Tehát ha nem a saját kezedben viszed, senkinek sem fog feltűnni.

De ahogy írta valaki, saját kiskertből, vagy a szomszédtól kérni egy szál szegfűt, rózsát, akármit, biztosan szívesen ad, ha van. Az sem gáz.


Ott vagy, elkiséred utolsó útjára, még egyszer utoljára fejet hajtol előtte (=koporsója előtt).

2013. máj. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dickharta ***** válasza:
4%

6-os! most mi bajod van az 5. gyászolóval?

:)

2013. máj. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
komolyan ennyi szabadideje van az embernek? Minek jössz ide trollkodni, ha nem vagyok képes választ adni? .. viselkedj úgy itt is, ahogy személyesen is viselkednél, nem kell kihasználni és balfsznak lenni azért mert nem tudjuk, hogy ki vagy dick
2013. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!