Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit szólnának hozzá a következ...

Mit szólnának hozzá a következő helyeken, ha kizárólak 200-asokkal szeretnék fizetni?

Figyelt kérdés

1.:autókereskedés (1.990.000)

2.:utazási iroda (44.990)

3.:I. osztályú étterem (13.800+800 borravaló)

4.:MÁV jegypénztár (4.200)


2013. máj. 28. 09:18
 1/9 zabmester ***** válasza:
Valószínűleg egyik helyen sem örülnének neki, sőt, az első három helyen hülyének is néznének, talán ki is akadnának rajta, viszont elvileg kötelesek így is elfogadni, hiszen a fémpénz is törvényes magyar fizetőeszköz.
2013. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én postán szoktam néha 200-asokkal fizetni a csekkeket, de azt hiszem elvileg 10 db fölött csak úgy fogadják el, ha tízesével berollnizod. Nekem legalábbis ezt mondták a múltkor, ige csúf arckifejezéssel.
2013. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első három helyen valószínűleg többé-kevésbé udvariasan megkérdeznék, hogy lehetne-e máshogy, kétlem, hogy elfogadnák.


A jegypénztárnál szerintem nem feltétlen lenne ellenükre, ugyanis sokszor van szükségük visszajáróra, van, hogy örülni szoktak neki. Na meg 21 200-as azért nem egy megszámlálhatatlan összeg!

2013. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
U.i.: mi az, hogy kizárólaK? :D
2013. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nagyobb mennyiségű érme elfogadása


Amennyiben egy vevő a vásárlás során – akár több címletből, összesen - 50 darabnál több érmével szeretne fizetni, a kereskedő nem köteles azt elfogadni. Nagyobb mennyiségű, azaz 50 darabot meghaladó érmét csak a hitelintézetek és a posta kötelesek fizetésül elfogadni. A kereskedők saját üzletpolitikájuknak megfelelően dönthetnek arról, hogy vásárlóiktól elfogadják-e az 50 darabnál nagyobb mennyiségű érmével való fizetést."


Forrás: [link]

2013. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A jegypénztárban 21 db, szerintem gyorsan megszámolható és nem annyira gáz.
2013. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5:"akkor veszek máshol autót"


"akkor máshová utazok"


"legközelebb máshol ebédelek"

2013. máj. 28. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:

"akkor veszek máshol autót" - szíved joga, hülyéket lehet ott se szolgálnak ki.


"akkor máshová utazok" - jó, de előtte kérd ki az ápolód engedélyét.


"legközelebb máshol ebédelek" - köszönjük!

2013. jún. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ez a válasz sem százas, hogy szálljon Rád az APEH..


feltettem egy semielméleti kérdést, Te pedig kicsinyes személyeskedésbe kezdesz


és igenis, ha nem kell valahol az aprópénz, bekaphatják a f.szomat, majd máshol elköltöm

2013. jún. 2. 09:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!